Dział: REKLAMA

Dodano: Styczeń 26, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Reklama online nadal z dwucyfrowym wzrostem w trzecim kwartale 2023 roku

IAB Adex - wydatki na reklamę online

Po trzech kwartałach 2023 roku wydatki na reklamę online utrzymały dwucyfrową dynamikę wzrostu, dzięki czemu ich wartość zwiększyła się o 600 mln zł w porównaniu z tym okresem rok wcześniej - wynika z badania IAB AdEx.

W trzecim kwartale 2023 roku dynamika wzrostu reklamy cyfrowej wyniosła prawie 14 proc. Ogólny obraz rynku nie uległ zmianie – dominuje reklama graficzna (obejmująca statyczny display i wideo), która w badanym okresie zajęła 41 proc. rynku reklamy cyfrowej, przed komunikacją SEM (30,4 proc.). Reklama w mediach społecznościowych stanowiła 13,6 proc. działań w digitalu.

Prawie wszystkie formaty odnotowały wzrost, poza komunikacją e-mail marketingu, która ponownie zaliczyła kilkuprocentowy spadek.

Ranking internetowych reklamodawców z podziałem na branże nie uległ istotnym zmianom. Liderem pozostaje handel (20 proc. udziału). Największy wzrost odnotowały: motoryzacja (7 proc.) i farmaceutyki, leki (3 proc.). 

IAB AdEx jest cyklicznym badaniem służącym do mierzenia wydatków na reklamę internetową. W badaniu biorą udział wszystkie wiodące firmy internetowe.

(KAP, 26.01.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.