Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 18, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Pereira dostał maila. Dyscyplinarki też dla Adamczyka i Tulickiego. Likwidator o milionie

Likwidator zapowiedział, że "w związku z powyższymi działaniami, spółka analizuje obecnie podjęcie dalszych kroków prawnych zmierzających do pociągnięcia tych osób (Adamczyka, Tulickiego i Pereiry - przyp. red.) do odpowiedzialności karnej" (fot. Paweł Wodzyński/East News)

Telewizja Polska rozwiązała z Michałem Adamczykiem, dyrektorem TAI oraz jego zastępcami - Samuelem Pereirą i Marcinem Tulickim - umowy o pracę w trybie dyscyplinarnym. "W przypadku Pana Samuela Pereiry, zwolnienie podpisane kwalifikowanym podpisem elektronicznym zostało wysłane na jego adres e-mailowy, z którego kontaktował się w bieżącym miesiącu z Biurem Zarządzania Kapitałem Ludzkim, a w pozostałych dwóch przypadkach złożenie oświadczeń nastąpiło osobiście" - poinformował nas Daniel Gorgosz, likwidator TVP.

"Potwierdzam, że w dniach 15-16 stycznia 2024 r. doszło do doręczenia zwolnień dyscyplinarnych byłemu Dyrektorowi Telewizyjnej Agencji Informacyjnej oraz jego zastępcom" - dodaje Daniel Gorgosz.

Czytaj też: Robert Stockinger odchodzi z "Dzień dobry TVN", chce go TVP. Także Joannę Górską, byłą prezenterkę Polsat News

Gorgosz zastrzegł, że spółka nie zamierza podawać do wiadomości publicznej szczegółowych powodów zwolnień. Jednak "w szerszym ujęciu dotyczą one szeregu nieprawidłowości i działań na szkodę spółki, których dopuścili się oni po 20 grudnia 2023 r., w tym - w przypadku dwóch ze zwolnionych osób - posłużenia się przez nich nieskutecznymi dokumentami dot. rozwiązania umowy o pracę, które samodzielnie wypełnili w sposób niezgodny z ustaleniami z pracodawcą, co w ocenie spółki mogło stanowić próbę wyłudzenia kwoty wynoszącej łącznie ponad milion złotych".

Likwidator zapowiedział, że "w związku z powyższymi działaniami, spółka analizuje obecnie podjęcie dalszych kroków prawnych zmierzających do pociągnięcia tych osób do odpowiedzialności karnej".

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych złożył natomiast zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia czynów zabronionych przez Samuela Pereirę, byłego wicedyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej TVP.

Chodzi m.in. o wielokrotne naruszenie miru domowego TVP, groźby, działanie na szkodę spółki, utrudnianie pracy dziennikarzom i przywłaszczenie do celów prywatnych kanałów TVP na portalach YouTube i Twitter.

"Co bardzo ważne, zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa złożył nie tylko nasz Ośrodek jako organizacja, ale również osoby pokrzywdzone działaniami Samuela Pereiry" - podkreślono w komunikacie w mediach społecznościowych.

Samuel Pereira nie odpowiedział na naszą prośbę o komentarz do tego zawiadomienia.

(MNIE, 18.01.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.