Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 18, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Robert Stockinger odchodzi z "Dzień dobry TVN", chce go TVP. Także Joannę Górską, byłą prezenterkę Polsat News

Robert Stockinger był reporterem "Dzień dobry TVN", prowadził też wakacyjne wydania pt. "Dzień dobry wakacje" (fot. Paweł Wodzyński/East News)

Reporter "Dzień dobry TVN" Robert Stockinger odchodzi z redakcji porannej audycji stacji. "Presserwis" dowiedział się, że jest przymierzany do prowadzenia "Pytania na śniadanie" w TVP 2. Jak ustaliliśmy, do tego samego programu miałaby dołączyć też Joanna Górska, była dziennikarka Polsat News. Wczoraj była nieosiągalna.

Stockinger nie odpowiedział na pytanie o przejście do TVP. W rozmowie z Plejadą nie potwierdził, że zacznie pracę w Telewizji Polskiej. Jednak z naszych informacji wynika, że tak wkrótce się stanie. Jest synem aktora Tomasza Stockingera, który od ponad ćwierć wieku kreuje postać doktora Lubicza w wyświetlanej w TVP 1 telenoweli "Klan".

Czytaj też: Pereira dostał maila. Dyscyplinarki też dla Adamczyka i Tulickiego. Likwidator o milionie

O swoim odejściu z "Dzień dobry TVN" Robert Stockinger poinformował w mediach społecznościowych. "Po 13 latach w firmie i okrągłych 10 w redakcji »Dzień dobry TVN« nadszedł czas rozstania. Trudno opisać wszystko, co tu przeżyłem, ile nauczyłem się w tym czasie i jak wiele zawdzięczam tej stacji. Przyszedłem jako stażysta bez biurka, a odchodzę z doświadczeniem zasiadania w fotelu gospodarza flagowego programu. To była długa i piękna droga. Wychowankiem zostanę na zawsze" - napisał.

Stockinger był reporterem "Dzień dobry TVN". Prowadził też wakacyjne wydania pt. "Dzień dobry wakacje". Ze stacją był związany od 13 lat.

W ostatnim czasie w "Pytaniu na śniadanie" TVP 2 przestały pojawiać się m.in. Anna Popek i Małgorzata Opczowska. Obie, poza śniadaniówką Dwójki, prowadziły programy na antenie TVP Info w czasie, gdy zarządzał nim Samuel Pereira. Z "Pytania na śniadanie" zniknął też Tomasz Wolny, do niedawna prowadzący "Panoramę", ale w social mediach już w połowie grudnia ogłaszał, że udał się na dłuższy urlop.  Wcześniej, przed zmianami w TVP, z programu odszedł Łukasz Nowicki. Losy pozostałych prowadzących "Pytanie na śniadanie" - w tym Idy Nowakowskiej, Tomasza Kammela czy Macieja Kurzajewskiego - pozostają niewyjaśnione.

(MNIE, KOZ, 18.01.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.