Youtuber promuje polskie zabytki ze świata w grze Minecraft. Uczenie przez zabawę
Narodowy Instytut Polskiego Dziedzictwa Kulturowego za Granicą Polonika rozwija serwer w grze Minecraft, gdzie odtwarza zabytkowe budynki związane z Polakami (screen: Media.lifetube.pl)
Zabytkowe budynki stworzone przez Polaków w różnych częściach świata są odtwarzane na serwerze w Minecrafcie przez Instytut Polonika. W ramach jego promocji zorganizowano m.in. konkurs, w którym do wygrania jest wspólna rozgrywka z influencerem gamingowym – Mikołajem "Żelaznym" Cieślakiem.
Rozwijany jest także serwer na Discordzie, gdzie są organizowane dodatkowe aktywności. Działania promocyjne są realizowane wraz z agencją gaming marketingu Gameset (Grupa Lifetube).
Poznać historię dzięki grze
Narodowy Instytut Polskiego Dziedzictwa Kulturowego za Granicą Polonika rozwija serwer w grze Minecraft, gdzie odtwarza zabytkowe budynki z różnych części świata, które zostały stworzone przez polskich architektów lub są związane ze słynnymi Polakami.
Czytaj też: Trzy czwarte Polaków gra w gry na smartfonach, laptopach, komputerach lub konsolach
Można tam znaleźć m.in. budynek Rady Miejskiej w Baku zaprojektowany przez Józefa Gosławskiego (naczelny architekt miasta na przełomie XIX i XX wieku), most Beniamina Franklina w Filadelfii zbudowany przez Rudolfa Modrzejewskiego (inżynier i pionier w budowie mostów wiszących) czy Dom Aukcyjny Bukowskis w Sztokholmie założony przez Henryka Bukowskiego (polski antykwariusz w Szwecji). Odwiedzając wirtualne miejsca, użytkownicy mogą lepiej poznać ich historię oraz związane z nimi postacie.
W promocję serwera zaangażowany został Mikołaj "Żelazny" Cieślak, twórca gamingowy związany z Minecraftem. W filmie na YouTube pokazał, jak wyglądają wirtualne zabytki i związane z nimi zadania, które można tam wykonywać. Zorganizowano także konkurs, w którym do wygrania jest m.in. wspólna rozgrywka z Żelaznym. Polega on na zdobyciu jak największej liczby punktów m.in. za znalezienie ukrytych przedmiotów.
Polska branża gier w światowej czołówce
Wyniki zostaną ogłoszone 16 grudnia o godzinie 9.30 podczas wirtualnego wydarzenia na żywo z udziałem twórcy. Szczegóły są dostępne na stronie internetowej Instytutu Polonika.
Czytaj też: Właściciel "Sports Illustrated" zwalnia dwóch dyrektorów za teksty pisane przez AI
– Polska jako pierwszy kraj na świecie włączyła grę ("This War of Mine") do oficjalnego programu dydaktycznego, a rodzima branża gier od wielu lat znajduje się w światowej czołówce. Ponadto dzięki kampanii młodzi nie tylko uczą się przez zabawę, ale także rozwiązują wyzwania, współpracują czy nawiązują nowe znajomości na serwerze Discord – mówi Karolina Sławecka, head of strategy & sales w agencji Gameset (Grupa Lifetube).
W ramach aktywacji odbywają się również dodatkowe aktywności na serwerze na Discordzie, w tym m.in. cykliczne rozmowy i wspólne granie z "Żelaznym". Pomysłodawcą konkursu i dodatkowych aktywności na serwerze jest agencja gaming marketingu Gameset, która odpowiada też za współpracę z influencerem zrzeszonym w Grupie Lifetube.
Czytaj też: Sztuczna inteligencja odtworzyła głos Ocalałej z zagłady getta warszawskiego
(MAC, 12.12.2023)