Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 08, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wojciech Zawioła przestał pojawiać się w TVN i TVN24, ale chce wrócić do sportu w telewizji

Wojciech Zawioła jest publicystą sportowym, wcześniej związanym z Canal Plus Sport, a także prezenterem wiadomości sportowych w TVN i TVN24. Wcześniej był związany m.in. z radiową Trójką i Radiem Katowice (fot. Facebook.com/Wojciech Zawioła)

Wojciech Zawioła, dziennikarz sportowy znany z anten Canal+ Sport, TVN i TVN24 przestał pojawiał się na ekranach. Najpierw zniknął z TVN, ostatnio rozstał się z Canal+. – Ale chciałbym wrócić do sportu w telewizji – przyznaje.

– Znam się na tym, więc wydaje mi się, że to dla mnie naturalna droga zawodowa. Na pewno nie chcę z telewizją zrywać. Choć niektórzy koledzy z zawodu odchodzą, zawsze pozostaje w nich ten komentator czy publicysta sportowy, który najlepiej czuje się na stadionach i w pracy z żywymi emocjami – mówi dziennikarz.

Zawioła: "Zlikwidowano moje stanowisko"

Wojciech Zawioła jest publicystą sportowym, wcześniej związanym z Canal Plus Sport, a także prezenterem wiadomości sportowych w TVN i TVN24. Wcześniej był związany m.in. z radiową Trójką i Radiem Katowice.

Czytaj też: Mikołajkowy Blok Reklamowy Polsatu miał średnio 3,7 mln widzów. Ponad 2,2 mln zł na pomoc

Z Canal+ odszedł na fali przeprowadzonej w ostatnich miesiącach restrukturyzacji. – Byłem szefem sporego zespołu newsowego, który przygotowywał codziennie program podsumowujący wydarzenia sportowe. Telewizja z programu zrezygnowała, a sam zespół został mocno okrojony. Podziękowano również mnie, likwidując moje stanowisko – mówi Zawioła i dodaje: – Teraz piszę kolejną powieść.

W dorobku ma już trzy powieści: "Jest takie miejsce…", "Szukaj mnie" i "Hotel" a także cztery biografie sportowców: Mariusza Czerkawskiego – "Życie na lodzie", Roberta Lewandowskiego – "Pogromca Realu", Karola Jabłońskiego – "Czarodziej wiatru" i Agnieszki Rylik – "Nokaut. Historia bokserki". Poza pisaniem książek nagrywa też audiobooki, ostatni Stephena Ambrose'a, według książki którego nakręcono serial "Kompania braci". – Czytam już trzecią jego książkę, "Żołnierze", i powoli staję się głosem literatury faktu – cieszy się Zawioła.

Jest twórcą i prowadzącym muzyczną audycję "Lewitacja" na antenie Radia Płock FM, słuchanej również w internecie i poprzez aplikację. W radiu Płock prowadzi też audycję sportową.

Czytaj też: "Rel" Młodzieżowym Słowem Roku 2023. Są i inne - ciekawsze. Sprawdź, czy znasz pozostałe

(PAR, 08.12.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.