Temat: internet

Dział: INTERNET

Dodano: Listopad 21, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Samuel Pereira zapewnia, że już pozwał Tomasza Lisa za „portugalską znajdę”

Spór zaczął się od dyskusji w serwisie X na temat Zbigniewa Bońka. Pereira opublikował jego zdjęcie w koszulce piłkarskiej reprezentacji Związku Radzieckiego (screen: YouTube/TVP Info, fot. Piotr Molęcki/East News)

Zastępca dyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Samuel Pereira potwierdza, że spełnił swoją zapowiedź i złożył w sądzie pozew przeciwko byłemu naczelnemu „Newsweek Polska” Tomaszowi Lisowi, który w serwisie X (dawny Twitter) nazwał go „portugalską znajdą”.

Tomasz Lis, który obecnie prowadzi wydawnictwo książkowe i kanał publicystyczny na YouTube, twierdzi jednak, że nie wie, czy Samuel Pereira złożył przeciwko niemu pozew. – Może tak. Nic nie wiem – odpowiada krótko Lis.

– Pozew został złożony zgodnie z zapowiedzią – zapewnia Samuel Pereira.

Konflikt Lisa z Pereirą, w tle Zbigniew Boniek

Spór zaczął się od dyskusji w serwisie X na temat Zbigniewa Bońka. Pereira opublikował jego zdjęcie w koszulce piłkarskiej reprezentacji Związku Radzieckiego, dodając: „Ten z lokami? To maskotka Jaruzelskiego, która w czasie stanu wojennego występowała w telewizji w koszulce ZSRR”.

Czytaj też: Telewizja Polska bez Bartłomieja Graczaka. Zaczął pracę w TVP wraz z Jackiem Kurskim

Ten wpis Pereiry skomentował z kolei Tomasz Lis: „Gdy po meczu z ZSRR na mistrzostwach świata w Hiszpanii, remisie, który dał nam awans do półfinałów mistrzostw świata, Boniek wszedł do telewizyjnego studia w koszulce z napisem CCCP, to cała Polska wiedziała, że to skalp. Dziś portugalska znajda Pereira uznaje to za dowód kolaboracji Bońka z komunistami. My jesteśmy generalnie tolerancyjni i gościnni, ale lepiej żeby korzystający z tego nie testowali arogancją granic tej gościnności, bo może być niemiło”.

Na początku października Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy uznał, że Samuel Pereira zniesławił prokurator Ewę Wrzosek i w nieprawomocnym wyroku skazał go na trzy miesiące prac społecznych.

Czytaj też: Krzysztof Skórzyński będzie opowiadał o skokach narciarskich. TVN pokaże wszystkie zagraniczne zawody sezonu

(MAK, 21.11.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.