IMM: „Rzeczpospolita” w czerwcu powróciła na miejsce lidera najczęściej cytowanych
"Rzeczpospolita", której redaktorem naczelnym jest Bogusław Chrabota, była w czerwcu najczęściej cytowanym medium (screen: YouTube.com/Rzeczpospolita/TV)
Według Instytutu Monitorowania Mediów „Rzeczpospolita” był w czerwcu na czele najczęściej cytowanych mediów. W tym miesiącu powoływano się na nią niemal 3 tys. razy.
W czerwcu polskie media często powoływały się na wywiad Jacka Nizinkiewicza w „Rzeczpospolitej” z byłym prezydentem Lechem Wałęsą, który komentował swój udział w marszu 4 czerwca w Warszawie. W TOP 3 czerwcowego zestawienia był również TVN 24 z liczbą prawie 2,9 tys. odwołań w innych tytułach i Wirtualna Polska, którą cytowano 2,8 tys. razy.
Czytaj też: TVP usunęła z ramówki programy Bogusława Wołoszańskiego, bo startuje w wyborach z list KO
W kategorii dzienników za „Rzeczpospolitą” była „Gazeta Wyborcza” (2,3 tys. cytowań) i „Super Express” (1,4 tys.).
Wśród stacji telewizyjnych za TVN 24 były TVP Info (1,9 tys.) i Polsat News (1,9 tys.).
W kategorii stacji radiowych pierwsze miejsce należało do RMF FM (2,5 tys.), drugie do Radia Zet (2,3 tys.), a trzecie do Programu III Polskiego Radia (0,4 tys.).
W kategorii portali internetowych prowadzi Wirtualna Polska (2,8 tys.) przed Interią (1,8 tys.) i Onetem (1,7 tys.).
W czerwcowym rankingu tygodników i dwutygodników pierwsze miejsce zajmuje "Wprost" (481 wzmianek), a dalej jest "Viva" (300) i "Do Rzeczy" (287).
Czytaj też: Minister Zbigniew Ziobro chce unieważnienia wyroku wobec Ogórek i Ziemkiewicza
W rankingu miesięczników i dwumiesięczników pierwsze miejsce zajmuje "Forbes" (244), a dalej są: "Perspektywy" (187), "Twój Styl" (137), "Press" (133) i "Zwierciadło" (40)
Analizę częstotliwości cytowań poszczególnych mediów przez inne media przeprowadzono na podstawie 42 303 przekazów pochodzących z monitoringu prasy, radia i telewizji oraz portali internetowych, w których pojawiały się cytowania ze wskazaniem nazwy mediów prasowych, serwisów internetowych, stacji radiowych i telewizyjnych lub tytuły ich programów.
Czytaj też: PiS wykorzystuje w kampanii fragmenty programów TVN 24 i Radia Zet. Media protestują
(MZD, 19.08.2023)