Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Sierpień 18, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVP usunęła z ramówki programy Bogusława Wołoszańskiego, bo startuje w wyborach z list KO

Kanał TVP Historia wycofał z oferty archiwalne programy Bogusława Wołoszańskiego, np. "Sensacje XX wieku" (screen: YouTube/SensacjeXXWieku)

Kanał TVP Historia wycofał z oferty archiwalne programy dziennikarza i popularyzatora historii Bogusława Wołoszańskiego. Autor "Sensacji XX wieku" wystartuje w wyborach do Sejmu z listy Koalicji Obywatelskiej. Według TVP emisja jego programów w okresie przedwyborczym byłaby dodatkową formą promocji jego osoby.

Bogusław Wołoszański będzie jedynką na liście KO w okręgu nr 10, obejmującym Piotrków Trybunalski, skąd pochodzi. Informację ogłoszono w tym tygodniu. Tuż po tym z oferty TVP Historia usunięto programy z udziałem Wołoszańskiego, np. "Sensacje XX wieku".

Wołoszański: "Można było się tego spodziewać"

– Przerwa w emisji programów, których twarzą jest pan Bogusław Wołoszański, jest podyktowana jego zaangażowaniem politycznym. Ekspozycja na antenach TVP jego cyklicznych programów w okresie przedwyborczym byłaby dodatkową formą promocji jego osoby, co byłoby nieuczciwe w stosunku do innych kandydatów. Po wyborach program powróci na anteny TVP w jakości HD – przekazało nam Centrum Informacji TVP.

Czytaj też: Minister Zbigniew Ziobro chce unieważnienia wyroku wobec Ogórek i Ziemkiewicza

Ponadto w środowych "Wiadomościach" TVP Wołoszańskiego przedstawiono jako tajnego współpracownika SB. Nie podano jednak, że przez lata był związany z Telewizją Polską.

– Po tym, jak prezes Kaczyński namawia, żeby niszczyć wrogów, można było się tego spodziewać – mówi "Presserwisowi" Bogusław Wołoszański, komentując zdjęcie jego programów z TVP Historia. I dodaje: – Przykro mi, ale w sumie dobrze, bo te programy już były bardzo zgrane. Dodatkowo to są produkcje sprzed 30 czy 40 lat. W tym czasie zmieniła się telewizja, zmieniła się realizacja i sposób prowadzenia.

Program i kampania się nie łączą

Wołoszański prowadził też ostatnio cykl "Wojna według Wołoszańskiego" na kanale "Super Expressu" na YouTube. – W "Super Expressie" sam prosiłem o jego zawieszenie. Dlatego, że praca nad programem i kampania wyborcza nie łączą się – mówi nam Bogusław Wołoszański.

Czytaj też: Marcin Meller zrezygnował z prowadzenia panelu na Campus Polska Przyszłości

Program w "Super Expressie" na pewno nie będzie ukazywał się do wyborów.

Bogusław Wołoszański ma też cykl "Tajna historia XX wieku" w Polsat Play – jesienią kanał pokaże kolejny sezon.

Wołoszański jest autorem "Sensacji XX wieku", emitowanych w Telewizji Polskiej w latach 1983-2005 i później w 2015 roku (we współpracy z National Geographic). Pod tym samym tytułem miał w przeszłości również audycję w Radiu Zet.

Czytaj też: Grzegorz Sroczyński poprowadzi "Popołudniową rozmowę w RMF FM"

(MNIE, 18.08.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.