Temat: internet

Dział: INTERNET

Dodano: Sierpień 11, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Bogna Janke, założycielka Salonu24.pl, ambasadorką RP w Brazylii. Igor Janke zostaje w Polsce

Ministerstwo Spraw Zagranicznych potwierdziło nominację Bogny Janke na stanowisko ambasadora RP w Brazylii (fot. Piotr Molęcki/East News)

Bogna Janke, założycielka i była szefowa Salonu24.pl, zostanie ambasadorką RP w Brazylii. Jej mąż – dziennikarz i publicysta Igor Janke zostaje w Polsce. – Nie jadę do Brazylii. Będę robił to, co robiłem dotychczas. Chcę przede wszystkim rozwijać podcast "Układ Otwarty" – mówi Igor Janke, który wraz z żoną zakładał Salon24.pl w październiku 2006 roku.

Pracę dziennikarską Bogna Janke zaczynała w TVP. Od 1998 roku była zatrudniona w Polskiej Agencji Prasowej. W latach 2001–2003 wydawała tygodnik "Gazeta Południa" z powiatu piaseczyńskiego.

Bogna Janke współpracowała m.in. z Onetem

W latrach 2004-2006 pracowała dla TVN 24 m.in. jako redaktorka i wydawczyni internetowego serwisu informacyjnego. W Salon24.pl była m.in. administratorką i prezeską zarządu.

Czytaj też: Samorządy rezygnują z gazet Polska Press przez brak tematów lokalnych

Od lipca 2021 roku Bogna Janke pracowała na stanowisku sekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta RP odpowiedzialnego za dialog społeczny. Po zakończeniu pracy w Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy w czerwcu ub.r. współpracowała m.in. z dziennikiem "Rzeczpospolita" i Onetem.

Z wykształcenia Bogna Janke jest germanistką. W tym roku ukończyła podyplomowe studia służby zagranicznej w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, dzięki którym mogła objąć placówkę dyplomatyczną w Brazylii.

Igor Janke ma własne plany

Igor Janke tłumaczy "Presserwisowi", że zostaje w Polsce, ponieważ ma własne plany zawodowe. – Nie jadę do Brazylii. Będę pracował nad rozwojem "Układu Otwartego". W tym programie staram się tłumaczyć, co dzieje się w Polsce i na świecie, prowadzę pogłębione, długie rozmowy – ponad podziałami, bez krajowej, partyjnej polityki – przypomina.

Czytaj też: Borecki z TVP popchnięty i opluty, CMWP pisze o brutalizacji i anarchii

"Układ Otwarty" wystartował 9 września 2021. W ciągu ostatnich 365 dni miał 28,8 mln odsłon na YouTube i platformach podcastowych. Miesięcznie program ogląda między 600 tys. a 1,2 mln osób. Na YouTube ma 135 tys. subskrybentów.

Serwis Salon24 od maja 2021 należy do Sławomira Jastrzębowskiego, który pracował wcześniej dla agencji PR – R4S. Jeszcze wcześniej był redaktorem naczelnym "Super Expressu".

Czytaj też: Tomaszowi Terlikowskiemu grozi proces kanoniczny, przeprosin od dziennikarza domaga się ksiądz

(JF, 11.08.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.