Temat: reklama

Dział: REKLAMA

Dodano: Maj 22, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Philips sponsorem FC Barcelony przez pięć lat. Będzie na koszulce Lewandowskiego

Robert Lewandowski na przodzie koszulki Barcelony promuje Spotify, od przyszłego sezonu na rękawie koszulki pojawi się Philips (screen: YouTube/CANAL+ SPORT)

Holenderska firma technologiczna wchodzi do grona sponsorów FC Barcelony. Nazwa Philips od początku przyszłego sezonu pojawi się na rękawie koszulki Roberta Lewandowskiego, a także jego kolegów z drużyny.

Kontrakt ma obejmować trzy sezony i dwa kolejne jako opcjonalne. Powodem, dla którego te dwa ostatnie lata nie są pewne, jest to, że w 2026 roku odbędą się kolejne wybory na prezydenta klubu. Aby umowa obowiązywała również w trakcie opcjonalnych sezonów zarówno Barça, jak i Philips musiałyby wyrazić zgodę.

Czytaj też: Telewizja Polsat finał Ligi Mistrzów UFEA pokaże też na głównej antenie

Rękaw koszulki Barçelony był wolny, odkąd Beko przestało na nim się pojawiać w 2021 roku, wraz z końcem porozumienia opiewającego na 19 mln euro rocznie.

Według dziennika "Mundo Deportivo", dochody z porozumienia z Philipsem dla katalońskiego klubu będą rosły w następujący sposób: 8 mln euro w pierwszym roku, 10 mln w drugim, po 12 mln w trzecim i czwartym, 14 mln euro w piątym roku trwania umowy.

Firma z Eindhoven stanie się też dostawcą telewizorów dla nowego Spotify Camp Nou, co wewnętrznie wycenia się na ok. 4 mln euro.

Czytaj też: Nie będzie bojkotu festiwalu w Opolu. "Impreza straciła na znaczeniu, nawet bojkot nie ma sensu"

(MAC, 22.05.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.