Dział: INTERNET

Dodano: Maj 19, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Portal wPolityce.pl nadal pod ostrzałem hakerów. Serwis w piątek miał kłopoty

Serwis wPolityce.pl jest atakowany przez hakerów od czwartku (screen: PAR)

Portal wPolityce.pl (Fratria), który został zaatakowany przez hakerów w czwartek rano, w piątek wciąż nie działał stabilnie.

Błąd 500 charakterystyczny dla hakerskiego ataku DDoS (ang. Distributed Denial of Service, rozproszona odmowa usługi) witał w piątek rano czytelników portalu wPolityce.pl.

- To efekt trwającego od wczoraj ataku hakerskiego - przyznaje Marzena Nykiel, redaktor naczelna portalu w rozmowie z "Presserwisem". - Wczoraj i dziś rano udawało nam się chwilami publikować materiały, ale po 8.30 znów stało się to niemożliwe.

Do zmasowanego ataku DDoS, polegającego na sztucznym wywołaniu nadmiernego ruchu na stronach doszło w czwartek około 8. Prorosyjskie grupy hakerskie zaatakowały strony polskich mediów. Po południu próbowały utrudnić działanie systemów Profilu Zaufanego. Minister Cyfryzacji Janusz Cieszyński poinformował, że Polska miała informacje o planowanej akcji hakerów, a ministerstwo poinformowało wcześniej zagrożone redakcje.

(PAR, 19.05.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.