Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 12, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Sąd oddalił pozew prezesa NIK ws. reportażu TVN „Pancerny Marian i pokoje na godziny”

Marian Banaś domagał się od TVN i Bertolda Kittela przeprosin, sprostowania i wpłaty na cel społeczny (screen: YouTube.com/Superwizjer TVN)

Sąd Okręgowy w Warszawie, na posiedzeniu niejawnym, oddalił powództwo prezesa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia, który pozwał TVN za reportaż "Superwizjera" "Pancerny Marian i pokoje na godziny". Banaś musi zapłacić TVN ponad 6 tys. zł.

Reportaż "Pancerny Marian i pokoje na godziny" został wyemitowany 21 września 2019 roku w programie TVN "Superwizjer". Jego autor Bertold Kittel ujawnił, że Marian Banaś wynajmował gangsterom kamienicę, w której były pokoje na godziny i stał się jej właścicielem w niejasnych okolicznościach.

Czytaj też: TVN 24 pozostaje liderem kanałów informacyjnych. TVP Info na drugim miejscu

Marian Banaś zaprzeczał tym ustaleniom i złożył pozew cywilny o ochronę dóbr osobistych przeciwko stacji TVN. Twierdził, że przedstawione zarzuty naruszają jego dobre imię i dyskredytują NIK. Domagał się od TVN i Bertolda Kittela przeprosin, sprostowania i wpłaty na cel społeczny.

Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił w całości pozew Mariana Banasia. Nakazał mu też zapłacenie 6137 zł na rzecz TVN. Wyrok nie jest prawomocny.

– Jestem zadowolony z wyroku. Nie mam wątpliwości, że na decyzję sądu wpływ miała najwyższa rzetelność i staranność, z jakimi zrealizowany został reportaż – mówi Bertold Kittel.

Reportaż "Pancerny Marian i pokoje na godziny" w 2019 roku dostał nagrodę Grand Press w kategorii Dziennikarstwo śledcze.

Czytaj też: Jak zmieni się tygodnik "NIE" pod nowym kierownictwem? Rozwój w internecie i happeningi

(MAK, 12.05.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.