Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 09, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Jarosław J. Szczepański przestał pracować dla News 24. "Przyczyna jest bardzo prosta"

Jarosław Józef Szczepański nie podaje przyczyny odejścia, ale można się domyślić, że chodzi o problemy z wypłatami (screen: YouTube/Zero Ograniczeń)

Jarosław Józef Szczepański zawiesił wczoraj udział w programie publicystycznym "Istota rzeczy" na antenie News 24 (Astro). Nie podał przyczyn, ale z komentarzy na Facebooku wynika, że jedną z nich były zaległości płacowe wobec pracujących dla tego kanału.

"Od dziś zawieszam swój udział w programie »Istota Rzeczy« w News24. Przyczyna jest bardzo prosta..." – napisał na Facebooku.

Szczepański: "Dżentelmeni o tym nie mówią"

– Poniedziałkowego programu już nie było. To co napisałem na Facebooku, to mój jedyny komentarz. Bardzo przepraszam, ale zdecydowałem, że nie powiem nic na temat powodów tej decyzji – mówił w rozmowie z "Presserwisem" prowadzący "Istotę rzeczy" (program zaczął prowadzić w ubiegłym roku).

Czytaj też: "NIE" ma nowego naczelnego. To Waldemar Kuchanny. Urban pozostanie naczelnym honorowym

Z dyskusji pod postem wynika, że znany dziennikarz i publicysta ekonomiczny wycofał się z News 24 w reakcji na wstrzymywanie wypłat pracownikom tego kanału. Zapytany przez jednego z użytkowników o przyczyny tej decyzji odparł: "dżentelmeni o tym nie mówią".

Press

Jedna z komentujących w dalszej części dyskusji na FB wywodzi: "Przykre, że News 24 nie płaci ludziom pieniędzy za ich uczciwą pracę, a jeszcze bardziej przykre, że wciąż werbuje nowych ludzi, obiecując im gruszki na wierzbie, zalegając byłym pracownikom krocie".

News 24 zalega z wypłatami

O tym, że News 24 zalega z wypłatami pisaliśmy w "Presserwisie". Na brak wypłaty zaległej pensji skarżyli się m.in. były pracownik Piotr Czernyszewicz oraz była dziennikarka tej stacji Dominika Komarnicka.

Czytaj też: Amerykańskie telewizje zawieszają wypłaty i umowy ze strajkującymi scenarzystami

Jarosław J. Szczepański jest dziennikarzem i publicystą ekonomicznym. Zaczynał w 1975 roku w "Expresie Wieczornym", gdzie zajmował się się tematyką gospodarczą, w tym kwestiami związanymi z górnictwem. W 1981 roku kierował działem informacyjnym w "Tygodniku Solidarność". W 1989 został sekretarzem redakcji w tym tytule. W latach 1982-1989 współpracował z wydawnictwami drugiego obiegu.

W 1989 brał udział w obradach Okrągłego Stołu jako sekretarz podzespołu górniczego z ramienia strony solidarnościowej. Po utworzeniu rządu Tadeusza Mazowieckiego został zastępcą dyrektora biura prasowego. Od 1993 do 1997 kierował redakcjami ekonomicznymi Radia-Info i Radia dla Ciebie. Prowadził telewizyjne programy gospodarcze. 

W latach 1997-2000 pracował jako waszyngtoński korespondent polskich mediów.
Od 2000 do 2002 zajmował stanowisko wicedyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej w TVP. W latach 2004-2006 pracował jako rzecznik prasowy zarządu Telewizji Polskiej. Od 2007 do 2008 dyrektor biura prasowego Kancelarii Sejmu.

Ryszard Krajewski, prezes Astro, był wczoraj wieczorem nieuchwytny.

Czytaj też: Nowy "Press": Bianka Zalewska i jej dwa światy, Duklanowski od wrzutek, tata Maty i kryminały

(JF, 09.05.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.