Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Maj 02, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Montana idzie na wojnę z aplikacjami. Jej prawo ma być surowsze niż w pozostałych stanach

Projekt ustawy, który izba niższa uchwaliła przed dwoma tygodniami, zakłada, że za udostępnianie TikToka karane byłyby firmy umożliwiające pobieranie aplikacji (fot. Unsplash.com/Nik)

Gubernator amerykańskiego stanu Montana zamierza nie tylko zakazać używania TikToka, ale też chce zabronić innym aplikacjom przekazywania danych zagranicznym podmiotom. W przypadku Apple Inc. i Alphabet Google prowadzących sklepy z aplikacjami mobilnymi w grę wchodziłyby kary pieniężne.

Projekt ustawy, który izba niższa uchwaliła przed dwoma tygodniami, zakłada, że za udostępnianie TikToka karane byłyby firmy umożliwiające pobieranie aplikacji. Trwają dyskusje nad zmianami umożliwiającymi objęcie tą regulacją inne podmioty.

Czytaj też: Unia Europejska bierze się za AI. Poziom ryzyka sztucznej inteligencji

Projekt ustawy zakłada karę grzywny w wysokości 10 tys. dol. dziennie na każdy podmiot (jak TikTok czy Google) oferujący na terenie Montany dostęp do aplikacji. Kary nie dotyczyłyby jednak użytkowników ani pośredników. Propozycja Montany idzie dalej niż unormowania obowiązujące w niemal połowie amerykańskich stanów. Rząd federalny zabrania urzędnikom korzystania z TikToka na urządzeniach służbowych.

(MAC, 02.05.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.