Dział: PRASA

Dodano: Marzec 18, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wybrano rzeczniczki zaufania w Bauerze. Finał sprawy naczelnego "Chwili dla Ciebie"

Wybory na rzecznika zaufania to kolejna odsłona procedur antymobbingowych w Bauerze, po tym jak w lipcu ub.r. oskarżenia o mobbing postawiono byłemu redaktorowi "Chwili dla Ciebie" Jarosławowi Mrozkowi (materiały prasowe)

W wydawnictwie Bauer zakończyła się druga tura wyborów na rzecznika zaufania – instytucję powołaną w ramach procedur antymobbingowych. Wybrano Katarzynę Dzik-Olszewską, kierowniczkę projektu w Bauerze, oraz Dianę Ożarowską-Sady, redaktorkę prowadzącą dwutygodników "Przyjaciółka”, "Tina” i "Pani Domu”.

Frekwencja w drugiej turze wyborów wyniosła 67 proc. Wybrane właśnie rzeczniczki zaufania mają służyć wsparciem dla osób, wobec których dopuszczono się nieprawidłowości. Rzeczniczki mogą być także świadkami podczas zgłaszania ich kierownictwu firmy.

Czytaj też: Część rady programowej Radia Szczecin chciała bronić naczelnego Duklanowskiego

Wybory na tę funkcję to kolejna odsłona procedur antymobbingowych w Bauerze, po tym jak w lipcu ub.r. oskarżenia o mobbing postawiono byłemu redaktorowi "Chwili dla Ciebie" Jarosławowi Mrozkowi. Powstała wówczas grupa robocza, która oprócz powołania instytucji rzecznika zaufania stworzyła kodeks niewłaściwych zachowań oraz procedury zgłaszania mobbingu.

W należącej do Bauera agencji fotograficznej i informacyjnej AKPA Polska Press wybory zakończyły się już po pierwszej turze. Przy frekwencji wynoszącej 90 proc. funkcję rzecznika zaufania objął Mikołaj Stawowy.

Czytaj też: „Dziennik Wschodni” znów bez redaktora naczelnego. Rezygnacja po nieco ponad miesiącu

(MZD, 18.03.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.