Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Marzec 13, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Czabański prosi media publiczne o dokumentowanie przypadków gróźb pod ich adresem

Przewodniczący RMN – Krzysztof Czabański – skierował pismo do prezesów wszystkich spółek mediów publicznych (fot. Piotr Molęcki/East News)

Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański po incydencie w Radiu Szczecin poprosił media publiczne o przekazywanie informacji o groźbach kierowanych pod adresem tych spółek i ich pracowników. Z kolei członek RMN Marek Rutka z Lewicy domaga się odwołania prezesa Radia Szczecin. Najbliższe posiedzenie RMN zostało zwołane na wtorek 21 marca.

Z informacji "Presserwisu" wynika, że pod koniec zeszłego tygodnia Krzysztof Czabański skierował pismo do prezesów Telewizji Polskiej, Polskiego Radia, 17 regionalnych rozgłośni publicznych i Polskiej Agencji Prasowej.

Czytaj też: TVP wypowiedziała wojnę TVN. "Wiadomości" codziennie atakują prywatnego nadawcę

Przewodniczący RMN zwrócił się w piśmie o "dokumentowanie przypadków kierowania gróźb pod adresem spółek mediów publicznych i ich pracowników, a także dewastacji mienia należącego do tych spółek". "Uprzejmie proszę o przekazywanie takich informacji do Rady Mediów Narodowych" – dodał.

Krzysztof Czabański skierował pismo po incydencie, do którego doszło w nocy z wtorku na środę – czerwoną farbą oblano drzwi wejściowe do siedziby Radia Szczecin, a na chodniku pojawił się napis "macie krew na rękach".

Członek RMN Marek Rutka z Lewicy domaga się odwołania prezesa Radia Szczecin Wojciecha Włodarskiego. "Śmierć młodego człowieka w Szczecinie, jak i śmierć pana prezydenta Adamowicza, nie spadły z nieba. Stoją za tym konkretni ludzie mający imiona i nazwiska oraz pracodawców" – napisał na Facebooku.

Czytaj też: Reklamodawcy i partnerzy rezygnują ze współpracy z Radiem Szczecin

(KOZ, 13.03.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.