Temat: radio

Dział: RADIO

Dodano: Marzec 10, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

W Polskim Radiu mają być podwyżki wynagrodzeń. Związkowcy czekają na szczegóły

Dziennikarze Polskiego Radia zastanawiają się, czy podwyżki obejmą także honoraria (fot. Piotr Molęcki/East News)

Prezeska Polskiego Radia Agnieszka Kamińska zapowiedziała związkowcom podniesienie pensji pracownikom radia – ustalił "Presserwis".

Z naszych informacji wynika, że w tym tygodniu odbyło się spotkanie Agnieszki Kamińskiej z przedstawicielami związków zawodowych działających w Polskim Radiu. Według naszych rozmówców jego uczestnicy usłyszeli od prezeski, że w ciągu tygodnia lub dwóch związki dostaną propozycję podwyżek. – Występowaliśmy o nie przez cały 2022 rok, ale bezskutecznie – mówi jeden ze związkowców. 

Czytaj też: Dziennikarze Radia Szczecin czują się "zaszczuci we własnej firmie"

Justyna Szczurko, zastępczyni kierownika wydziału public relations Polskiego Radia, nie chce odnosić się do naszych ustaleń. – Nie komentujemy wewnętrznych spraw spółki – odpowiada. 

Dziennikarze Polskiego Radia zastanawiają się, czy podwyżki obejmą także honoraria, które w wielu audycjach są niezmieniane od lat. W wielu przypadkach część honoracyjna jest znacznie wyższa niż podstawowe wynagrodzenie zatrudnionych.

W 2021 roku średnie wynagrodzenie w Polskim Radiu wynosiło 8,9 tys. zł brutto (o 6,1 proc. więcej, niż w 2020 roku). W spółce na koniec 2021 roku pracowało 1320 osób.

Czytaj też: Sejm odrzucił projekt zniesienia abonamentu rtv i likwidacji TVP Info

(KOZ, 10.03.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.