Dział: PRASA

Dodano: Marzec 03, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nowa spółka Agory Plan G ma objąć akcje Garmond Press

W wyniku porozumienia układowego między Garmond Press a jego wierzycielami część długu kolportera została konwertowana na akcje. Dlatego musiała powstać Plan G – spółka celowa Agory

Plan G – nowa spółka Agory SA – została powołana w celu objęcia w przyszłości akcji Garmond Press.

Z informacji Krajowego Rejestru Sądowego wynika, że Plan G została zarejestrowana 27 stycznia. Ma niewielki kapitał zakładowy – 5 tys. zł. Wszystkie udziały należą do Agory SA. Prezesem jednoosobowego zarządu został Paweł Czajkowski, który zasiada w zarządzie innej spółki Agory – Plan D (dawna Domiporta).

Czytaj też: Szef KRRiT chce, żeby strukturę właścicielską TVN zbadał międzynarodowy wykonawca

"Plan G jest jedną ze spółek celowych Agory (wcześniej założone zostały np. Plan A czy Plan D). Została powołana w celu objęcia w przyszłości akcji Garmond Press" – informuje biuro prasowe Agory. "Agorę zobowiązuje do tego prawomocne postanowienie sądu zatwierdzające porozumienie układowe między kolporterem a jego wierzycielami, w tym innymi wydawcami, w wyniku którego część długu została konwertowana na akcje w Garmond Press. Spółka była przeciwna takiemu rozwiązaniu, ale wobec wydanego postanowienia stała się akcjonariuszem Garmond Press".

Tym samym nie potwierdziły się wcześniejsze informacje łączące spółkę Plan G z wydawaniem gazet.

Czytaj też: Nowy „Press”: Wiśniewska na zimno, Pawlikowska prowokuje, Pereira ma zadania

(jf, 03.03.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.