Dział: RADIO

Dodano: Luty 22, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Polskie Radio w rocznicę wybuchu wojny w Ukrainie z inną piosenką niż stacje komercyjne

Najwięksi komercyjni nadawcy - Grupa Radiowa Agory, Eurozet, Grupa RMF i Time - zagrają w piątek o 8.45 utwór "Give Peace a Chance" Johna Lennona (fot. Pixabay.com)

Polskie Radio zamiast przyłączać się do inicjatywy komercyjnych rozgłośni, by w rocznicę wybuchu wojny w Ukrainie zagrać piosenkę Johna Lennona, proponuje wyemitowanie utworu skomponowanego przez Adama Sztabę.

Najwięksi komercyjni nadawcy - Grupa Radiowa Agory, Eurozet, Grupa RMF i Time - zagrają w piątek o 8.45 utwór "Give Peace a Chance" Johna Lennona. W ten sposób radiowcy chcą wyrazić solidarność z Ukraińcami zmagającymi się z wojną i zapraszają do akcji wszystkie rozgłośnie.

- Polskie Radio weźmie udział w akcji antenowej związanej z rocznicą rosyjskiej agresji na Ukrainę. Publiczny nadawca włącza się w inicjatywę radiowców, by muzycznie wesprzeć wszystkich, którzy dążą do niezawisłości i wolności oraz tych, którzy w naszym kraju znaleźli schronienie i pomoc - wyjaśnia Monika Kuś, rzeczniczka prasowa Polskiego Radia. - Pragniemy oddać hołd wszystkim ludziom i organizacjom związanym z akcją niesienia pomocy uchodźcom z Ukrainy. 24 lutego o 8.45 w naszych programach zaakcentujemy muzyczne przesłanie - zapowiada.

Czytaj też: Przewodniczący KRRiT chce ukarać kolejnego nadawcę – tym razem Radio Zet

Jak informuje rzeczniczka, Polskie Radio zaproponowało wszystkim stacjom radiowym, by na ich antenach zabrzmiał utwór "Mamy siebie" skomponowany przez Adama Sztabę i wykonany przez ponad 130 artystów.

- Niezwykle istotne jest to, że od momentu premiery - w kwietniu ubiegłego roku - każde odsłuchanie tej piosenki w serwisach streamingowych oraz każda emisja realnie wspierają ofiary rosyjskiej agresji, o co dba Caritas Polska. To dla nas bardzo ważne, że nie tylko słowa, talent i gesty, ale również tantiemy trafiają do potrzebujących - przekonuje Monika Kuś.

(KOZ, 22.02.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.