Temat: radio

Dział: RADIO

Dodano: Luty 21, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Agora chce mieć możliwość przejęcia pozostałych udziałów w Eurozecie w dwóch etapach

Jeśli aneks zostanie podpisany, Agora będzie uprawniona do wykonania opcji call w dwóch częściach (fot. Piotr Molęcki/East News)

Agora rozpoczęła negocjacje z SFS Ventures, większościowym udziałowcem Eurozetu, w sprawie zawarcia aneksu do umowy wspólników. Dzięki temu spółka nie musiałaby od razu kupować wszystkich pozostałych udziałów w nadawcy Radia Zet.

Jak podano w raporcie bieżącym, negocjacje dotyczą zmiany zasad realizacji przez Agorę (dziś ma 40 proc. udziałów w Eurozecie) uprawnienia do nabycia pozostałych 60 proc. udziałów posiadanych przez SFS Ventures (opcji call).

Czytaj też: Przewodniczący KRRiT chce ukarać kolejnego nadawcę – tym razem Radio Zet

Agora byłaby uprawniona do wykonania opcji call w dwóch częściach. W pierwszej nabyłaby udziały pozwalające spółce na posiadanie pakietu większościowego w Eurozecie, a w drugiej – wszystkie pozostałe.

Korzystając z pierwszej części opcji call, Agora będzie mogła zapłacić mniej za udziały, a jednocześnie uzyskać już kontrolę nad Eurozetem.

"Rozpoczęcie opisanych powyżej negocjacji nie oznacza, że dane negocjacje zakończą się ustaleniem ostatecznych warunków i zawarciem aneksu" – zaznaczyła Agora w raporcie bieżącym.

– Jak wielokrotnie mówiliśmy, Agora jest zdeterminowana do sfinalizowania transakcji zakupu pozostałych udziałów w spółce Eurozet – to największa inwestycja w sektorze medialnym zaplanowana i realizowana przez spółkę. Z tego względu dzięki rozmowom z akcjonariuszem większościowym Agora chce się przygotować na różne warianty realizacji tej transakcji – przekazało "Presserwisowi" biuro prasowe Agory.

Czytaj też: Utwór Lennona w radiu w rocznicę wybuchu wojny w Ukrainie. Inicjatywa stacji komercyjnych

Agora 40 proc. udziałów w Eurozecie kupiła w lutym 2019 roku za ponad 130 mln zł. Następnie chciała nabyć pozostałe 60 proc. UOKiK zakazał jej tego ruchu na początku stycznia 2021 roku. Agora zaskarżyła decyzję Urzędu do sądu. Korzystny dla niej wyrok w sądzie pierwszej instancji zapadł w maju 2022 roku, apelację złożył UOKiK. W najbliższy poniedziałek 27 lutego Sąd Apelacyjny w Warszawie wyda wyrok ws. apelacji Urzędu.

Mniejszościowy pakiet udziałów (24 proc.) w SFS Ventures należy do Salvatorska Ventures LCC. To zarejestrowana w Stanach Zjednoczonych spółka funduszu Media Development Investment Fund, wspieranego finansowo m.in. przez miliardera George'a Sorosa.

Czytaj też: CNN odsuwa prezentera porannego programu za seksistowski komentarz

(KOZ, 21.02.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.