Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Luty 07, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

W czwartek spotkanie "GW" z dyrektorem wydawniczym Agory. Pracownicy boją się zwolnień

Igor Rakowski-Kłos: - Informacja od zarządu była enigmatyczna i posiadała sformułowania, których wszyscy się obawiają: optymalizacja wydatków, restrukturyzacja… To są po prostu eleganckie synonimy zwolnień (fot. Piotr Molęcki/East News)

Na czwartek dyrektor wydawniczy Agory Wojciech Bartkowiak wyznaczył spotkanie z redakcją "Gazety Wyborczej" w sprawie wydzielenia do osobnych spółek dziennika, portalu Gazeta.pl i wydawnictwa książkowo-płytowego – ustalił "Presserwis". Na razie nie ma terminu spotkania zarządu Agory ze związkowcami. – Komunikat dotyczący restrukturyzacji budzi spekulacje i duży niepokój – komentują pracownicy.

"W najbliższy czwartek na kolegium o 11:00 powiem, co na dzisiaj oznacza w praktyce wczorajszy komunikat o potencjalnym wyłączeniu poszczególnych części firmy w osobne spółki podległe Agorze, czyli takie, jak obecnie Helios czy na przykład AMS" – napisał Wojciech Bartkowiak do pracowników redakcji „Gazety Wyborczej”.

Czytaj też: Pilne spotkanie związkowców z zarządem Agory ws. wydzielenia "Wyborczej" i Gazety.pl

Związkowcy chcą spotkania z zarządem Agory, ale nadal nie zostali poinformowani o jego terminie. – To spotkanie powinno być zorganizowane szybko. Tym bardziej że komunikat Agory dotyczący restrukturyzacji budzi spekulacje i duży niepokój wśród pracowników – mówi Igor Rakowski-Kłos, dziennikarz "Gazety Wyborczej" i członek prezydium Organizacji Zakładowej Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Inicjatywa Pracownicza przy Agorze.

Eleganckie synonimy zwolnień

– Pewne jest, że stworzenie nowej spółki wymusza konieczność powołania prezesa i zarządu. Ale nas jako związek zawodowy interesuje, co stanie się z szeregowymi pracownikami. Informacja od zarządu była enigmatyczna i posiadała sformułowania, których wszyscy się obawiają: optymalizacja kosztów, reorganizacja – stwierdza.

Czytaj też: Polska Press rozważa dwudniowy cykl wydawniczy dzienników. "To zły sygnał"

Kilka dni wcześniej Agora obwieściła, że zaplanowane na 1 marca głosowanie na nadzwyczajnym walnym zgromadzeniu będzie dotyczyło reorganizacji spółek, która "ma na celu strategiczną zmianę zasad zarządzania biznesami GK Agora, w tym w szczególności ich ujednolicenie". Według spółki dziś „rozróżnienie modeli zarządzania wewnątrz grupy kapitałowej powoduje, że w jej ramach występują różnice w zakresie odpowiedzialności, samodzielności i swobody zarządzania szefów poszczególnych biznesów”.

W komunikacie podkreślono, że "proponowana zmiana ma na celu ujednolicenie zasad zarządzania w ramach GK Agora w taki sposób, aby zarządzający wszystkimi biznesami i segmentami wsparcia w Grupie funkcjonowali w ramach tych samych zasad pełnej odpowiedzialności za realizację strategii, wyniki, zespół oraz działalność operacyjną swojego biznesu".

– To są po prostu eleganckie synonimy cięć i zwolnień – zaznaczają związkowcy.

Czytaj też: "Maile Dworczyka": Krzysztof M. Załuski alarmował, że Radio Gdańsk "stoi po stronie PO"

(MZD, 07.02.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.