Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Styczeń 31, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Szef TikToka w marcu będzie bronić przyszłości firmy przed amerykańskim Kongresem

Shou Zi Chew ma zeznawać, bo "TikTok, którego właścicielem jest ByteDance, świadomie umożliwił Komunistycznej Partii Chin dostęp do danych amerykańskich użytkowników" – stwierdziła kongresmenka McMorris Rodgers (screen: YouTube/David Rubenstein)

Dyrektor naczelny amerykańskiego TikToka – Shou Zi Chew – pojawi się w marcu przed Komisją ds. Energii i Handlu, by wykazać, że jego aplikacja nie zagraża bezpieczeństwu narodowemu USA. Komisja Spraw Zagranicznych Izby Reprezentantów planuje w lutym głosowanie nad projektem ustawy mającej na celu zablokowanie korzystania z chińskiej aplikacji w całych Stanach Zjednoczonych.

Chew ma zeznawać 23 marca. Będzie to jego pierwsze wystąpienie przed komisją amerykańskiego Kongresu, poinformowała jej szefowa Cathy McMorris Rodgers.

Czytaj też: Problemy TikToka w Stanach Zjednoczonych

"TikTok, którego właścicielem jest ByteDance, świadomie umożliwił Komunistycznej Partii Chin dostęp do danych amerykańskich użytkowników" – stwierdziła McMorris Rodgers, dodając, że Amerykanie zasługują na to, aby wiedzieć, w jaki sposób te działania wpływają na ich prywatność i bezpieczeństwo danych.

McMorris Rodgers i inni republikańscy prawodawcy zażądali od TikToka więcej informacji na temat jego wpływu na młodych ludzi w związku z obawami dotyczącymi szkodliwych treści i potencjalnego wykorzystywania seksualnego nieletnich na platformie.

Chew dołączył do ByteDance w marcu 2021 roku, przechodząc z Xiaomi, gdzie odpowiadał za międzynarodową działalność chińskiego producenta. Wcześniej pracował w Goldman Sachs, DST Global i Kingsoft. W ByteDance został najpierw dyrektorem finansowym, by szybko przejąć obowiązki CEO.

Czytaj też: Twitter umożliwi użytkownikom odwoływanie się od zawieszenia konta

(MAC, 31.01.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.