Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Styczeń 30, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Twitter umożliwi użytkownikom odwoływanie się od zawieszenia konta

Twitter uspokaja, że konta będą zawieszane tylko w naprawdę skrajnych sytuacjach (fot. Pexels.com)

Użytkownicy Twittera będą mogli odwołać się od zawieszenia konta i zostać poddani ponownej ocenie. Takie zasady platforma mediów społecznościowych ma wprowadzić od 1 lutego.

Zgodnie z nowymi kryteriami wprowadzonymi przez Elona Muska konta na Twitterze będą mogły być zawieszane tylko w przypadku poważnych lub ciągłych i powtarzających się naruszeń zasad platformy.

Czytaj też: Twitter pomoże reklamodawcom w odróżnianiu prawdziwych użytkowników od botów

Poważne naruszenia zasad obejmują m.in. angażowanie się w nielegalne treści lub działania, podżeganie do przemocy lub grożenie przemocą, względnie wyrządzanie krzywdy, oraz angażowanie się w ukierunkowane nękanie innych użytkowników.

Odpowiadając na tweet o zawieszeniu konta, Musk napisał na Twitterze: "Te same zasady doxxingu dotyczą dziennikarzy, jak wszystkich innych".

Agencja Bloomberga poinformowała ponadto o zawieszeniu przez Twitter profilu serwisu społecznościowego Mastodon, który na własnej stronie zamieszczał link pomagający śledzić lokalizację odrzutowca należącego do Muska i jego rodziny.

Czytaj też: Problemy TikToka w Stanach Zjednoczonych

(MAC, 30.01.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.