Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 22, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Były zastępca redaktora naczelnego "Dziennika Wschodniego" szuka pracy

Paweł Buczkowski był zastępcą redaktora naczelnego "Dziennika Wschodniego" (fot. Facebook/Paweł Buczkowski)

Paweł Buczkowski, redaktor lubelskiego "Dziennika Wschodniego", został zwolniony przez nowego wydawcę gazety po tym, jak w geście protestu przeciwko cenzurze wewnętrznej opublikował stopkę dziennika bez nazwisk naczelnego i jego zastępcy. Teraz szuka pracy.

"Od tygodnia nie pracuję już w Dzienniku Wschodnim. Tydzień urlopu wystarczy, czas na poszukiwania nowej pracy. Może jestem fantastą, ale chciałbym nadal być dziennikarzem" - napisał Paweł Buczkowski na swoich profilach w mediach społecznościowych.

- Odpoczywam i czekam na oferty. Jestem otwarty również na pracę zdalną - mówi Buczkowski.

Buczkowski był przez lata zastępcą redaktora naczelnego "Dziennika Wschodniego", a także członkiem zarządu dziennikarskiej spółki Corner Media, właściciela gazety. Tydzień temu został zwolniony dyscyplinarnie przez nowego właściciela spółki, firmę Maxima Media. Poszło o stopkę gazety, która po próbie interwencji właściciela w treść artykułu Agnieszki Mazuś o powiązaniach lokalnego dewelopera z władzami miasta ukazała się bez nazwisk redaktora naczelnego i jego zastępcy.

"DW", jeden z trzech ostatnich niezależnych dzienników regionalnych na polskim rynku, zmienił właściciela pod koniec listopada. Nowy wydawca po tygodniu zwolnił redaktora naczelnego gazety Krzysztofa Wiejaka, bo "utracił do niego zaufanie", i sekretarz redakcji Agnieszkę Mazuś.

Nowym redaktorem naczelnym "DW" od 13 grudnia jest Jerzy Kowalczyk, dziennikarz i autor kryminałów. Ma być naczelnym do końca stycznia 2023 roku.

W drugim kwartale 2022 roku "Dziennik Wschodni" sprzedawał średnio 2300 egz. (dane: PBC).

(PAR, 22.12.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.