Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 01, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Dziennik Wschodni" poszukuje redaktora naczelnego

"Dziennik Wschodni" to jedna z ostatnich codziennych gazet regionalnych, która nie należy do Grupy Polska Press

Środowe spotkanie dziennikarzy z nowym zarządem wydawnictwa Corner Media, do którego należy "Dziennik Wschodni", nie przyniosło rozwiązania patowej sytuacji w redakcji. Redakcji brakuje redaktora naczelnego, dziennikarzy i wydawców.

W poniedziałek nowy zarząd Corner Media reprezentowany przez prezes Annę Sztal zwolnił dotychczasowego redaktora naczelnego "Dziennika Wschodniego" Krzysztofa Wiejaka. Na jego miejsce nie powołano do tej pory nikogo innego, a gazetą zarządza zastępca redaktora naczelnego Paweł Buczkowski.

Czytaj też: Szefowa "Naj" i naczelni pozostałych likwidowanych tytułów zostają w Bauerze

– Byliśmy zdziwieni, że nie przedstawiono nam nowego naczelnego. Czekaliśmy na niego, bo to byłaby deklaracja kierunku, w jakim pójdzie gazeta z nowym właścicielem – mówi "Presserwisowi" osoba z redakcji "DW", która nie chce wypowiadać się pod nazwiskiem.

Jedyną decyzją personalną, jaką ogłosiła Sztal, było przywrócenie do pracy Eweliny Burdy, dziennikarki z Białej Podlaskiej, która została zwolniona kilka miesięcy temu w ramach oszczędności.

Gazeta pozostaje jednak bez naczelnego. Pogłoskom o powołaniu na to stanowisko zaprzeczył Wojciech Mucha, były redaktor naczelny "Dziennika Polskiego" i "Gazety Krakowskiej". "DW" szuka również dziennikarzy i wydawców.

– Prawdę mówiąc lokalny rynek jest płytki. Mamy w Lublinie dwa uniwersytety, ale to nie znaczy, że wychodzą z nich odpowiednie kadry – komentuje Mateusz Orzechowski, szef wydawnictwa "Wspólnota", które wydaje 11 tygodników i portali lokalnych na Lubelszczyźnie.

Czytaj też: Dorota Kania nadal pojawia się "Wiadomościach" TVP 1, ale rzadziej niż rok temu

(PAR, 01.12.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.