Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Listopad 29, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Prokuratura musi wznowić postępowanie ws. gróźb wobec Grzegorza Rzeczkowskiego

Grzegorz Rzeczkowski dołączył niedawno do działu śledczego tygodnika "Newsweek Polska" (fot. Leszek Zych)

"Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy nakazał prokuraturze wznowienie postępowania w sprawie kierowanych do mnie gróźb karalnych" – na Twitterze poinformował Grzegorz Rzeczkowski, dziennikarz śledczy tygodnika "Newsweek Polska".

W sobotę ujawnił, że niemal równo rok temu dostał mail z groźbami brutalnego pozbawienia życia. Był wtedy dziennikarzem "Polityki". Redakcja zgłosiła sprawę policji, a reporter złożył zeznania.

Czytaj też: Prokuratura wzywa Mikołajewską w roli świadka. Chodzi o tekst dotyczący Daniela Obajtka

"Po kilku miesiącach, gdy policja ustaliła adres IP komputera, prokurator polecił ustalić właściciela. Po czym, nie czekając na to, co przyniosą policyjne ustalenia, po dwóch dniach (sic!) umorzył śledztwo" – relacjonuje Rzeczkowski.

Pełnomocnik dziennikarza złożył zażalenie, które w piątek rozpoznawał sąd. Treść dziennikarz poznał w poniedziałek.

Czytaj też: Sąd skazał mężczyznę, który groził Agnieszce Gozdyrze na Twitterze

W postach dotyczących tej sprawy oznaczył Zbigniewa Ziobrę, ministra sprawiedliwości i sekretarza stanu Sebastiana Kaletę i czterech wiceministrów z tego resortu. W poniedziałek nie udało nam się skontaktować z dziennikarzem. 

Grzegorz Rzeczkowski w latach 2009-2022 pracował w tygodniku "Polityka". W latach 2014-2018 był redaktorem naczelnym Polityka.pl. Jest autorem książek "Obcym alfabetem. Jak ludzie Kremla i PiS zagrali podsłuchami" oraz "Katastrofa posmoleńska. Kto rozbił Polskę". Przed dołączeniem do "Polityki" był zastępcą działu krajowego w "Dzienniku", pracował także w tygodniku "Przekrój". Od maja br. współpracował z "Gazetą Wyborczą".

Na początku sierpnia dołączył do redakcji "Newsweek Polska" pod wodzą Tomasza Sekielskiego.

Czytaj też: Rusza proces dziennikarza Tok FM oskarżonego o zniesławienie Straży Granicznej

(ŁO, 29.11.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.