Temat: książki

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 14, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Reporter Polsatu Marek Sygacz wydaje książkę o wojnie w Ukrainie

"Reżim ciszy" to reporterska kronika wojny w Ukrainie od 2014 roku (fot: materiały prasowe)

Marek Sygacz, reporter wojenny Polsatu, wydał zbiór reportaży o wojnie w Ukrainie "Reżim ciszy". Książka znajdzie się w księgarniach 30 listopada, a już można ją zamawiać w przedsprzedaży.

– Ta książka chodziła za mną od lat, bo wojna w Ukrainie nie rozpoczęła się w lutym 2022 roku, ale ciągnęła się od rosyjskiej agresji na Krymie i w Donbasie – mówi Sygacz. – Miałem ją poukładaną w głowie, miałem zebrane te historie ludzi, więc kiedy pod koniec czerwca wydawnictwo zamówiło tytuł, spisałem je w ekspresowym tempie, w ciągu dwóch miesięcy – informuje "Presserwis". Marek Sygacz jeździ do Ukrainy od 2014 roku.

Czytaj też: "Gazeta Wyborcza" z pomocą humanitarną dotarła do Ukrainy

Autor prawdziwy wysyp książek o wojnie przewiduje w przyszłym roku. – To się zaczęło po lutym i trudno się dziwić. Dobrze, że ludzie interesują się wreszcie tym, co dzieje się dosłownie "za płotem". Może gdybyśmy interesowali się Ukrainą od 2014 roku, do wojny by nie doszło – mówi.

W pierwszej 50 listy bestsellerów Empiku w dziale literatury faktu z 2022 roku znajduje się sześć tytułów poświęconych Rosji i Putinowi. Wśród nich wznowiona "Pandrioszka" Krystyny Kurczab-Redlich czy "Nadchodzi zima" Garriego Kasparowa.

W internetowej księgarni Taniaksiazka.pl już na czwartym miejscu zestawienia jest wydana tuż po lutowej agresji rosyjskiej "Nadchodzi III wojna światowa" Piotra Zychowicza i Jacka Bartosiaka.

Czytaj też: Tygodnik "NIE" po śmierci Jerzego Urbana zwiększył sprzedaż

W czołowej 50 znajdują się jeszcze trzy inne tytuły o podobnej tematyce. Wśród nich "(Nie)nasza wojna. Zmierzch świata, jaki znamy" Tomasza Budzyńskiego i Wojciecha Sumlińskiego.

Na liście bestsellerowych reportaży w księgarni internetowej Bonito pierwsza książka "ukraińska" jest na 14. pozycji. To pierwszy wydany w Polsce reportaż wojenny "Śniadanie pachnie trupem. Ukraina na wojnie" Zbigniewa Parafianowicza.

Czytaj też: Komisja antymobbingowa ws. naczelnej "Wysokich Obcasów" kończy pracę. Klich-Siewiorek odchodzi

(PAR, 14.11.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.