Temat: internet

Dział: INTERNET

Dodano: Listopad 10, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Gazeta.pl poszerza ofertę podcastową. Debiutuje "Kobiecy punkt widzenia"

"Kobiecy punkt widzenia" będzie dostępny na dużych platformach streamingowych, jak Spotify, czy Google Podcasts, ale także w wersji wideo na kanale Gazety.pl na YouTube (fot. materiały prasowe)

Prowadzącą nowy podcast portalu Gazeta.pl należącego do wydawnictwa Agora jest Aga Kozak. Premierowy odcinek "Kobiecego punktu widzenia" pojawił się w sieci w czwartek.

"Pierwszą gościnią podcastu będzie Bożena Kowalkowska – autorka książek dotyczących organizacji i odzyskiwania czasu. W rozmowie z Agą Kozak opowie, dlaczego do swojego kalendarza warto najpierw wpisywać przyjemności, odpoczynek i urlop. W kolejnych odcinkach będzie można usłyszeć także m.in. Renatę Dancewicz, Ogi Ugonoh oraz Magdalenę Popławską" – czytamy w komunikacie.

Czytaj też: Działalność Fundacji Gazety Wyborczej nie jest zagrożona mimo cięć w Agorze

Podcast jest projektem stworzonym w ramach serwisu Kobieta.gazeta.pl, który w październiku – według danych z badania Mediapanel – miał 10,4 mln użytkowników, co daje drugie miejsce w kategorii serwisów kobiecych. 

Dzień wcześniej, w środę, odbyła się natomiast premiera pierwszego odcinka drugiego sezonu podcastu "Zetka z Zetką", który prezentuje opinie pokolenia dwudziestolatków. Rozmowy prowadzi Agata Porażka, dziennikarka Weekend.gazeta.pl. Oprócz tego portal rozwija inne podcastowe produkty, m.in. "TechnoTerapię" i "Dobrze czytaj, dobrze słuchaj".

Na początku listopada informowaliśmy w "Presserwisie", że spółka Agora, do której należy bezpłatna Gazeta.pl i bazująca na modelu subskrypcyjnym Wyborcza.pl, planuje przeprowadzić zwolnienia grupowe obejmujące ponad 80 osób. Z naszych informacji wynika jednak, że dotkną one głównie segmentu prasowego, choć redakcja "Gazety Wyborczej" miała się obronić przed planami cięć.

Czytaj też: W TVP nie pojawi się nowa kampania Yes ze ślubem dwóch kobiet

(ŁO, 10.11.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.