Temat: programy telewizyjne

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 10, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Na polską wersję "Magii nagości" w Zoom TV nie wpłynęły skargi, na zagraniczną - tak

Polską wersję prowadzi aktorka Beata Olga Kowalska (fot. Krystian Szczęsny/Grupa Kino Polska)

Średnio 120 tys. widzów śledziło w naziemnym kanale Zoom TV (Grupa Kino Polska) trzeci sezon programu "Magia nagości. Polska". Z informacji "Presserwisu" wynika, że do KRRiT nie wpłynęły dotąd skargi na polską wersję. Krajowa Rada karze za to nadawcę za odcinki zagraniczne.

Zoom TV emitował trzecią polską edycję programu od 16 września do 28 października w piątki o 23. W czasie jego premierowej emisji stacja miała 1,95 proc. udziału w grupie ogólnej 4+ oraz 1,69 proc. w komercyjnej 16-59.

Czytaj też: W TVP nie pojawi się nowa kampania Yes ze ślubem dwóch kobiet

Najlepiej obejrzaną emisją była jednak powtórka z soboty 22 października o 23 – 184 tys. W grupie ogólnej 4+ osiągnęła 2,63 proc. udziału, a w komercyjnej 16-59 – 2,98 proc.

Dla porównania Zoom TV miał w październiku średnio 0,54 proc. udziału w grupie ogólnej 4+ oraz 0,6 proc. w komercyjnej 16-59.

Rok temu jesienią pierwszy sezon przyciągał średnio 229 tys. widzów, a drugi, wiosną 2022 – 126 tys.

Czytaj też: Edward Miszczak ma być gościem jubileuszowej gali Polsatu

"Magia nagości" oparta jest na brytyjskim formacie "Naked attraction", który powstał dla Channel 4. Uczestnicy show wybierają kandydata lub kandydatkę na randkę, oceniając ich nagie ciała. Polską wersję prowadzi aktorka Beata Olga Kowalska.

Krajowa Rada już dwukrotnie ukarała Zoom TV za emisję zagranicznych, brytyjskich odcinków, a do KRRiT wpływały na nie skargi widzów. Pierwszy raz karę nałożono we wrześniu 2021 – 20 tys. zł, a drugi raz w październiku br. (KRRiT poinformowała jednak o tym dopiero w zeszłym tygodniu) – 40 tys. zł.

– Decyzja z 20 października 2022 roku o ukaraniu nadawcy była wynikiem wszczętego przez poprzednią Krajową Radę postępowania z urzędu, za naruszenie art. 18 ust. 1 ustawy o radiofonii i telewizji, poprzez rozpowszechnienie audycji propagującej postawy i poglądy sprzeczne z moralnością i dobrem społecznym, w szczególności ze względu na prezentację scen i treści uprzedmiotawiających kobiety i mężczyzn oraz przedstawienie ich w roli obiektów seksualnych prowadzące do naruszenia godności ludzkiej obu płci – tłumaczy Teresa Brykczyńska, rzeczniczka prasowa KRRiT.

Czytaj też: W TVP Katowice działa komisja antymobbingowa. Przesłuchanych ma być 28 osób

Jak ustalił "Presserwis", na polską wersję nie było dotąd skarg. W maju 2021 roku, jeszcze przed premierą programu, Fundacja Mamy i Taty przesłała jednak do KRRiT pismo, w którym podawała, że realizacja polskiej wersji show "może mieć negatywny wpływ na psychikę widzów".

Zoom TV rozpoczął już poszukiwania uczestników do czwartej edycji programu "Magia nagości. Polska". Stacja nie podaje jednak, kiedy ją pokaże.

Dane: Nielsen Media.

Czytaj też: Działalność Fundacji Gazety Wyborczej nie jest zagrożona mimo cięć w Agorze

(MNIE, 10.11.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.