Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Listopad 08, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Meta ogłosi w środę zwolnienia. Pierwsze na tak dużą skalę w historii firmy

Wprowadzenie metaverse kosztowało w tym roku aż 15 mld dol. (fot. Pixabay.com)

Meta Platforms Inc. rozpocznie zwolnienia na dużą skalę. Pierwsze tak duże w 18-letniej historii firmy do ubiegłego roku zwanej Facebookiem. Ogłoszenie redukcji zatrudnienia ma nastąpić w środę.

Na koniec września koncern Meta Platforms zgłaszał, że zatrudnia ok. 87 tys. osób. Przedstawiciele firmy zapowiedzieli już pracownikom, aby odwołali niepotrzebne podróże, począwszy od tego tygodnia.

Czytaj też: Użytkownicy Instagrama będą mogli tworzyć i sprzedawać NFT

Chociaż w ujęciu procentowym cięcia będą mniejsze niż w Twitter Inc. w zeszłym tygodniu, które dotknęły około połowy pracowników tej firmy, to jednak liczba osób tracących pracę w Meta może być największa, jak dotąd, w dużej korporacji technologicznej. Rzecznik Meta odmówił komentarza, odnosząc się do niedawnego oświadczenia dyrektora generalnego Marka Zuckerberga, że firma "skoncentruje inwestycje na niewielkiej liczbie obszarów o wysokim priorytecie wzrostu".

The Wall Street Journal informował we wrześniu, że Meta chce obniżyć wydatki o co najmniej 10 proc. w nadchodzących miesiącach, częściowo poprzez redukcję personelu.

Akcje koncernu spadły w tym roku o ponad 70 proc. Firma zwróciła uwagę na pogarszające się trendy makroekonomiczne, ale inwestorów wystraszyły również wydatki i zagrożenia dla podstawowej działalności. Rozwój na wielu rynkach utknął w martwym punkcie ze względu na silną konkurencję ze strony TikToka. Bardzo wzrosły wydatki. Wprowadzenie metaverse kosztowało w tym roku aż 15 mld dol.

Czytaj też: Twitter wprowadził subskrypcję za 8 dol. miesięcznie

(MAC, 08.11.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.