Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Październik 21, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

W Rosji zablokują urzędnikom dostęp do komunikatora WhatsApp

WhatsApp nadal jest w Rosji dostępny, mimo że inne produkty koncernu Meta – Instagram i Facebook – dawno zostały zablokowane

Rosyjskie władze wezwały instytucje państwowe do zaprzestania korzystania z komunikatora WhatsApp. Ministerstwo przemysłu promuje oprogramowanie produkowane w kraju.

Właściciel WhatsApp, koncern Meta Platforms, został w marcu uznany za winnego "aktywności ekstremistów” w Rosji, a następnie został dodany do listy "terrorystów i ekstremistów” agencji monitoringu finansowego Rosfinmonitoring. 

Czytaj też: Defence24 uzbierała ponad 1,5 mln zł na drony dla Ukrainy. A Bayraktar czeka

Rosja zablokowała Facebook i Instagram, ale szeroko używany przez Rosjan komunikator WhatsApp zawsze był dostępny. Anton Gorełkin, zastępca przewodniczącego komisji ds. polityki informacyjnej rosyjskiego parlamentu, oświadczył, że osobiście usunie aplikację i zalecił wprowadzenie ogólnego zakazu.

Wasilij Szpak, wiceminister przemysłu i handlu, powiedział, że niszę opuszczoną przez zagranicznych producentów telekomunikacyjnych powinni zapełnić producenci krajowi.

Czytaj też: 162 mln dol. kary dla Google w Indiach. Za praktyki antykonkurencyjne

(MAC, 21.10.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.