Temat: public relations

Dział: PUBLIC RELATIONS

Dodano: Sierpień 22, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rosyjska podróbka Starbucksa zaczęła działalność w Moskwie

Logo firmy przedstawia syrenę, taką jak na amerykańskim pierwowzorze, ale w tradycyjnym miejscowym nakryciu głowy – kokoszniku (screen: YouTube/CBS News)

W Moskwie w piątek rozpoczęła działalność sieć kawiarni Stars Coffee, rosyjska podróbka Starbucksa.

Logo firmy przedstawia syrenę, taką jak na amerykańskim pierwowzorze, ale w tradycyjnym miejscowym nakryciu głowy – kokoszniku. Właścicielami firmy są Junus Jusupow, popularny rosyjski raper, znany pod pseudonimem Timati i restaurator Anton Pinski.

Czytaj też: Kanały wRealu24 usunięte z YouTube

Starbucks wycofał się z Rosji w odpowiedzi na wojnę w Ukrainie. Tak jak inne znane zachodnie firmy, takie jak McDonald's, IKEA czy H&M. Pierwsza z wymienionych już od pewnego czasu ma rosyjski odpowiednik. 

Właściciele firmy otwartej pod szyldem Stars Coffee obiecali otworzyć wszystkie 130 restauracji Starbucksa działające wcześniej w Rosji, a nawet postanowili rozszerzyć działalność.

Czytaj też: Netflix i "Kolejne 365 dni" z premierą w Nowym Jorku. Recenzje miażdżące. "Tylko dla masochistów"

(MAC, 22.08.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.