Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Sierpień 15, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Komputer Świat" przestał się ukazywać, jego redaktor naczelny stracił pracę

Rafał Kamiński odpowiadał za integrację redakcji pisma "Komputer Świat" z serwisem Komputerswiat.pl (fot. Maciej Krüger)

Rafał Kamiński, redaktor naczelny drukowanego "Komputer Świat", nie pracuje już w Ringier Axel Springer Polska. Został zwolniony po tym, jak wydawnictwo zrezygnowało z wydawania papierowej wersji czasopisma.

– Zasadniczo cały mój zespół, który odpowiadał za drukowaną wersją "Komputer Świata", rozstaje się z RASP-em – mówi Rafał Kamiński.

Użytkownicy wybierają internet

Na początku sierpnia ukazało się ostatnie papierowe wydanie miesięcznika "Komputer Świat" (Ringier Axel Springer Polska). Magazyn ukazywał się 24 lata. W internecie pozostaje serwis Komputerswiat.pl.

Czytaj też: "Fakt", "SE" i "GW" najlepiej sprzedają się w dni, kiedy dołączają dodatki telewizyjne

– Decyzja o zakończeniu wydawania magazynu "Komputer Świat" w formie drukowanej odzwierciedla preferencje czytelników i użytkowników szukających treści technologicznych. W pierwszej kolejności wybierają oni informacje dostępne w internecie – uzasadnia decyzję wydawcy Martyna Majchrzak, dyrektor zarządzająca serwisów wertykalnych w Ringier Axel Springer Polska.

Rafał Kamiński dołączył do RAS Polska w 2014 roku. Odpowiadał za integrację redakcji pisma "Komputer Świat" z serwisem Komputerswiat.pl, a potem za połączenie redakcji "Komputer Świat", Gamezilla.pl, Pclab.pl i Technowinki.onet.pl. Od 2017 łączył funkcje redaktora naczelnego "Komputer Świata" i serwisu Komputerswiat.pl oraz szefa wydawców serwisów technologicznych RAS Polska. W kwietniu 2019 roku funkcję redaktora naczelnego serwisu Komputerswiat.pl od Kamińskiego przejął Robert Graczyk, który pozostaje na stanowisku do teraz.

Czytaj też: Żakowski w Tok FM zgodził się, że także Agora i Tok FM powinny wyjaśnić zawieszenie Lisa

(BAE, 15.08.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.