Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Sierpień 11, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Tygodnik Powszechny" publikuje serwis specjalny z tekstami Jerzego Pilcha

Jerzy Pilch zmarł w Kielcach w 2020 roku w wieku 68 lat (fot. Adam Kumiszcza/Wikipedia/CC BY 3.0)

"Tygodnik Powszechny" uruchomił na swojej stronie internetowej specjalny serwis poświęcony Jerzemu Pilchowi. Zrobił to w 70. rocznicę urodzin pisarza i publicysty.

Jerzy Pilch, pochodzący z Wisły w Beskidzie Śląskim, był felietonistą i członkiem zespołu redakcyjnego "TP" od 1989 do 1999 roku, jak sam pisał w "o wszystkim rozstrzygającej dekadzie". Współpracował też z "Hustlerem", "Polityką", "Dziennikiem" i "Przekrojem". W 2012 roku wrócił do "Tygodnika Powszechnego", w którym do śmierci w 2020 roku publikował fragmenty swoich dzienników.

Czytaj też: Towarzystwo Dziennikarskie chce, by Tomasz Lis przerwał milczenie

Pilch był też autorem 29 książek. "Spis cudzołożnic" i "Pod Mocnym Aniołem" doczekały się ekranizacji w reżyserii Jerzego Stuhra i Wojciecha Smarzowskiego. Przez lata zmagał się z chorobą alkoholową, potem z chorobą Parkinsona, o czym wielokrotnie wspominał w swoich tekstach. Na podstawie jego scenariusza Janusz Morgenstern nakręcił film telewizyjny "Żółty szalik" z kreacją Janusza Gajosa.

Teraz powstał serwis specjalny, w którym zgromadzono kilkadziesiąt tekstów Pilcha publikowanych na łamach "Tygodnika".

Czytaj też: PR-owcy: Jarosław Kaczyński musi zmienić narrację, jeżeli nie chce stracić wyborców

(PAR, 11.08.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.