Temat: internet

Dział: INTERNET

Dodano: Sierpień 11, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Serwis Viaplay zaoferuje klientom rekompensaty za kolejne kłopoty techniczne

Od minionego weekendu rozgrywki Premier League są dostępne w całości w Viaplay (screen: YouTube/Viaplay Polska)

Serwis streamingowy Viaplay (Viaplay Group) poinformował, że zaoferuje klientom rekompensaty za problemy techniczne, m.in. w czasie emisji pierwszej kolejki ligi angielskiej.

Od minionego weekendu rozgrywki Premier League są dostępne w całości w Viaplay. Wcześniej przez wiele lat były transmitowane na wyłączność w Canal+. Teraz Canal+ – dzięki sublicencji od Viaplay – może pokazywać tylko dwa mecze w kolejce.

Problemy techniczne w Viaplay

W czasie pierwszego weekendu nowego sezonu rozgrywek część kibiców nie mogła obejrzeć meczów w Viaplay. Zamiast spotkań wyświetlał im się komunikat "Coś poszło nie tak. Wystąpił nieznany błąd". Część z kibiców poinformowała w mediach społecznościowych, że złożyła w tej sprawie skargi do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Czytaj też: Od marca zdrożeje subskrypcja Viaplay - z 34 zł do 55 zł

W przesłanym "Presserwisowi" oświadczeniu Viaplay tłumaczy, że "przyczyny występowania problemów z dostępem do platformy są różnorodne i uzależnione od konkretnych przypadków, a ich skala ograniczona". "Jednocześnie każde zgłoszenie przesłane przez naszych klientów rozpatrywane jest indywidualnie i w uzasadnionych przypadkach oferujemy subskrybentom Viaplay odpowiednią rekompensatę" – tłumaczy biuro prasowe serwisu.

Viaplay, który należy do szwedzkiego przedsiębiorstwa Viaplay Group, ruszył w Polsce w sierpniu 2021 roku. Serwis często zalicza wpadki techniczne. Podczas emisji styczniowej gali KSW 66 część internautów nie mogła oglądać transmisji. Z kolei w czerwcu widzowie skarżyli się na bardzo słabą jakość relacji z tenisowego ATP w Stuttgarcie i tzw. pikselowanie obrazu podczas gali KSW 71.

Czytaj też: Przejście Roberta Lewandowskiego do Barcelony może odebrać widzów Viaplay

Obecnie za miesięczny dostęp do serwisu trzeba zapłacić 34 zł, od marca 2023 będzie to 55 zł. Viaplay ma w Polsce też prawa m.in. do pokazywania piłkarskich rozgrywek Bundesligi, Ligi Europy UEFA i Ligi Konferencji Europy UEFA.

Czytaj też: Ruszył serwis tworzony przez połączone redakcje "Przeglądu Sportowego" i Onetu

(MNIE, 11.08.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.