Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Sierpień 05, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Eutelsat ma przerwać nadawanie rosyjskiego kanału NTV

Eutelsat od początku ociągał się z usuwaniem rosyjskich kanałów, wskazując, że będzie to robić, gdy dostanie prawomocną decyzję organów UE

Francuski Urząd ds. Komunikacji Audiowizualnej i Cyfrowej (Arcom) wezwał Eutelsat do zaprzestania nadawania rosyjskiego kanału NTV Mir. W oświadczeniu z 27 lipca opublikowanym 3 sierpnia dał 48 godzin na wdrożenie działań od momentu doręczenia decyzji.

Arcom wskazuje na konkretne programy stacji, w których podżegano do nienawiści lub przemocy wobec Ukrainy, jej przywódców, armii i ludności. Także na "przywiązanie do ideologii nazistowskiej III Rzeszy".

Czytaj też: Leroy Merlin najbardziej aktywny reklamowo w TVN

Eutelsat, operator satelitarny z siedzibą we Francji, wcześniej zaprzestał nadawania rosyjskich kanałów RT, RTR Planeta i Rossija 24, w następstwie orzeczeń Unii Europejskiej. Jednak, pomimo szerokiej krytyki, nadal dystrybuuje kanały Tricolor i NTV.

(MAC, 05.08.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.