Dział: INTERNET

Dodano: Lipiec 13, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dziś ruszają zgłoszenia do kolejnej edycji Grand Video Awards 2022

Zgłoszone materiały wideo ocenią specjaliści od mediów społecznościowych, fachowcy zajmujący się produkcją telewizyjną, filmową i internetową oraz eksperci z agencji reklamowych

W 8. edycji Grand Video Awards - konkursu dla najlepszych twórców wideo w sieci - jury wybierze laureatów w dziewięciu kategoriach. Zostaną też przyznane nagrody specjalne za Kanał Roku i Nagroda Widzów. Zgłoszenia będą przyjmowane od dziś - 13 lipca - do 5 września.

Ideą konkursu GVA jest honorowanie autorów najbardziej nowatorskich materiałów wideo, promocja najlepszej twórczości w polskiej sieci oraz budowanie przestrzeni do spotkania przedstawicieli największych marek z twórcami wideo. Zgłoszenia filmów będą przyjmowane do 5 września 2022 roku, do godziny 23.59, przez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej www.grandvideoawards.pl.

W tym roku materiały do konkursu można zgłaszać w dziewięciu kategoriach głównych:

  • Branded content
  • Hobby, podróże, sport
  • Edukacja, nauka, technika
  • Publicystyka i wideorozmowa
  • Wideotutorial
  • Kultura i sztuka
  • Rozrywka i komedia
  • Wideoklip
  • oraz nowej Vertical Video, do której można zgłaszać wideo nakręcone w pionie, np. tiktoki, instastories, relacje na Facebook itp.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii i laureaci nagród specjalnych otrzymają po 4 tys. zł. Poza głównymi kategoriami konkursu część partnerów Grand Video Awards ustanowiła kategorie dodatkowe.

W tym roku do grona partnerów Grand Video Awards dołączyła firma T-Mobile. Operator będzie patronem kategorii specjalnej „Teraz ma znaczenie”, do której uczestnicy mogą zgłaszać filmy o tematyce związanej z wartościami, sytuacjami lub emocjami, które są dziś istotne dla ludzi. Nazwa kategorii nawiązuje bezpośrednio do nowej filozofii marki, w ramach której firma przypomina o tym, jak ważna jest radość z każdego momentu życia i dzielenie się tą radością z bliskimi - m.in. dzięki nowym technologiom. Laureatkę/laureata tej kategorii wyłonią przedstawiciele T-Mobile, a nagrodą będzie 4 tys. zł. Dodatkowo uczestnicy kategorii „Teraz ma znaczenie” będą mieli możliwość nawiązania dalszej współpracy z marką T-Mobile.

Miasto Stołeczne Warszawa ponownie wręczy nagrodę w wysokości 4 tys. zł dla twórcy, który stworzy najlepszy film do kategorii „Warszawa. Stolica wolnego czasu”. Można do niej zgłaszać filmy, które pokazują stolicę jako miejsce kultury, rozrywki, sportu i odpoczynku, gdzie mieszańcy chcą spędzać wolne chwile.

Audio Network wręczy nagrodę w postaci rocznego bezpłatnego dostępu do swojego banku muzycznego do produkcji własnych laureatki/laureata. Aby ubiegać się o nagrodę od Audio Network, należy wykorzystać muzykę z ich bazy w filmie zgłoszonym do konkursu (w celu uzyskania dostępu należy napisać pod adresem: [email protected]).

Niektórzy partnerzy postanowili przyznać również nagrody dodatkowe. Firma Asus ufundowała dodatkową nagrodę w kategorii Edukacja, nauka, technika – laptop Zenbook Pro 14 Duo OLED. Otrzyma go autor/ka filmu, który zostanie wybrany przez przedstawicieli firmy. Dodatkowo ASUS ufundował również nagrodę dla widza głosującego w Nagrodzie Widzów – będzie nią laptop ASUS VivoBook 15 OLED – zwycięzca zostanie wyłoniony w losowaniu.

Firma Jet Line z kolei dla laureata kategorii Publicystyka, wideorozmowa przygotowała nagrodę w formie tygodniowej kampanii DOOH na ekranach MORE w siedmiu największych miastach: Warszawie, Łodzi, Krakowie, Wrocławiu, Katowicach, Poznaniu i Trójmieście.

Warszawska Szkoła Filmowa wybierze natomiast twórcę, którego nagrodzi bezpłatnym rocznym kursem reżysersko-operatorskim lub montażowym.

Zgłoszone materiały wideo oceni szerokie grono jurorów – specjaliści od mediów społecznościowych, fachowcy zajmujący się produkcją telewizyjną, filmową i internetową oraz eksperci z agencji reklamowych. Zwycięzców 8. edycji Grand Video Awards poznamy podczas gali finałowej konkursu, która odbędzie się w październiku w Warszawie.

Więcej informacji oraz regulamin konkursu można znaleźć na Grandvideoawards.pl. Zaprasza magazyn "Press".

Partner technologiczny: ASUS
Partnerzy: Tik Tok, T-Mobile Polska, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, Miasto Stołeczne Warszawa, Canon Polska, Warszawska Szkoła Filmowa, Audio Network.
Patroni medialni: Wirtualna Polska, Jet Line, Reach a Blogger, Brand 24.

(13.07.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.