Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 28, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Katowicka TVS zniknęła z emisji naziemnej

Koniec emisji multipleksu związany jest z wygaśnięciem czasowej zgody Urzędu Komunikacji Elektronicznej (fot. Pixabay.com)

Multipleks telewizyjny katowickiej TVS zakończył emisję. Mieszkańcy województwa śląskiego stracili naziemny dostęp nie tylko do TVS, ale też m.in. do TV Republika.

Koniec emisji multipleksu związany jest z wygaśnięciem czasowej zgody Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Witold Tomaszewski, p.o. rzecznik prasowy UKE, poinformował w poniedziałek, że nie podjęto jeszcze decyzji o przyszłości czasowych multipleksów lokalnych po przełączeniu naziemnej telewizji na nowy standard. Na razie Urząd prowadzi w tej sprawie rozmowy z Krajową Radą Radiofonii i Telewizji i nie wydaje kolejnych zgód na emisję.

TVN chce wrócić do emisji naziemnej

Choć czasowe multipleksy oficjalnie służyły np. testom przekazu w nowym standardzie naziemnym, to nadawcy od lat korzystali z nich, by zapewnić dodatkowy zasięg swoim kanałom.

Czytaj też: Prywatne telewizje chcą rekompensaty za pozostawienie w starym systemie tylko TVP

Multipleks TVS nadawał w województwie śląskim od 2016 roku. Były tam obecne: TVS, Radio Silesia, TV Republika, Polsat HD i TV Okazje. Każdorazowo UKE przedłużał zgodę na emisję MUX na kolejny okres. Nadawca nadal chce być obecny w emisji naziemnej, ale nie zdradza jeszcze, jak zamierza to zrealizować. Obecnie TVS można oglądać już tylko w przekazie satelitarnym, w sieciach kablowych oraz platformach internetowych.

Kolejne zgody na nadawanie upłyną wkrótce

W najbliższych dniach upłyną też zgody na czasowe emisje powiązanej z Grupą Polsat spółki BCAST, która ma multipleksy m.in. w Gdańsku (pozwolenie do 5 lipca) i Wrocławiu (do 26 czerwca). Nadaje tam np. TV Republika i EWTN Polska. Kończą się też zgody na multipleksy grupy MWE Networks, np. w Szczecinie zgoda wygaśnie 27 czerwca. Są tam m.in. należące do grupy Michała Winnickiego Power TV i Nuta TV.

Czytaj też: Dzięki relacjom z wojny wzrósł udział kanałów informacyjnych

(MNIE, 28.06.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.