Temat: Grand Press Photo

Dział: GALERIA PRESS

Dodano: Czerwiec 03, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Tak było na gali Grand Press Photo 2022. Zobacz wideo z transmisji i nagrodzone prace

Tak było na gali Grand Press Photo 2022. Zobaczcie zapis wideo poniżej (fot. Wojciech Artyniew)

Za nami gala Grand Press Photo 2022 – najważniejszy konkurs fotografii prasowej w Polsce. Zobaczcie zapis wideo z transmisji oraz nagrodzonych w poszczególnych kategoriach.

Autorem Zdjęcia roku Grand Press Photo 2022 został Wojciech Grzędziński, pracujący dla "The Washington Post". Nagrodzona fotografia przedstawia Irinę Maniukinę, która gra na fortepianie w swoim dopiero co zbombardowanym przez Rosjan domu.

Czytaj też: Wojciech Grzędziński autorem Zdjęcia roku w Grand Press Photo 2022. Jury: "Zaniemówiliśmy"

– Zostaliśmy bez słów i to jest potęga fotografii – powiedziała o zwycięskiej pracy Ami Vitale, przewodnicząca jury, sześciokrotna laureatka World Press Photo. 

W tegorocznym konkursie jury w składzie: Ami Vitale, Antonio Bat, Anna Bedyńska, Weronika Mirowska i Andrzej Zygmuntowicz wybrało do finału 48 zdjęć pojedynczych (Single), 11 reportaży (Stories) i pięć projektów dokumentalnych (Documentary Projects), wykonanych przez 63 autorów.

Czytaj też: Zobaczcie najlepsze zdjęcia Grand Press Photo 2022. "Oni wygrywają codziennie"

Zapis wideo z gali Grand Press Photo 2022, nagrodzone prace oraz przemowy ich autorów można zobaczyć poniżej:

(HAD, 03.06.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.