Dział: INTERNET

Dodano: Maj 13, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Elon Musk wstrzymuje kupno Twittera. Ile fejkowych kont?

Elon Musk miał usuwać z Twittera fałszywki, gdy zostanie jego właścicielem, wciąż jednak nim nie jest (fot. Wikimedia Commons/Courtesy Photo)

"Transakcja z Twitterem została wstrzymana do czasu potwierdzenia się informacji, że fałszywe konta faktycznie stanowią mniej niż 5 proc. użytkowników" – napisał w piątek Elon Musk w serwisie społecznościowym.

Miliarder poinformował, że powodem są obawy o rzeczywisty odsetek fałszywych kont występujących w serwisie. Kilkanaście dni temu on oraz władze Twittera ogłosiły, że Musk zostanie nowym właścicielem serwisu za cenę 44 mld dol. 21 mld obiecał wówczas wyłożyć z własnych środków, ponad 7 mld już zebrał od inwestorów, a resztę zbierze niebawem.

Szef Tesli zapowiadał, że jednym z jego priorytetów będzie usunięcie "spamu i botów" z platformy.

Czytaj też: Były szef Twittera nie wróci na stanowisko, miał odmówić Muskowi

Elon Musk obecnie jest właścicielem 9,2 proc. akcji firmy. Na koniec marca br. Twitter miał 229 mln dziennych użytkowników.

(MAC, 13.05.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.