Dział: INTERNET

Dodano: Maj 10, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Korwin-Mikke domaga się usunięcia artykułu Wpolityce.pl, w którym skrytykowano go za słowa o Hitlerze

W pozwie przesłanym Wpolityce.pl pełnomocnik Korwin-Mikkego tłumaczy, że artykuł przypisuje politykowi kłamstwo na temat faktów historycznych (fot. Piotr Molęcki/East News)

Janusz Korwin-Mikke z Konfederacji chce, żeby redakcja Wpolityce.pl usunęła artykuł Jakuba Maciejewskiego pt. "Są liczne dowody na to, że Hitler wiedział o Holokauście. Dlaczego więc Janusz Korwin-Mikke twierdzi, że jest inaczej?". Polityk domaga się też przeprosin za naruszenie jego dobrego imienia i 50 tys. zł zadośćuczynienia.

W pozwie przesłanym Wpolityce.pl pełnomocnik Korwin-Mikkego tłumaczy, że artykuł przypisuje politykowi kłamstwo na temat faktów historycznych, a autor materiału chciał "wywołać sztuczną sensację, mającą na celu wyłącznie zwiększenie zasięgów odbiorców, kosztem wprowadzenia w błąd opinii publicznej".

Antypolski Korwin-Mikke

W artykule z 4 maja Jakub Maciejewski słowa Korwin-Mikkego ("nie ma dowodu, że Hitler wiedział o Holokauście") nazwał antypolskim kłamstwem. "Czy ktoś przekona »Krula«, jak z uwielbieniem piszą o nim jego wyborcy, by przyznał się do błędu? Czy jednak obrona kłamstw jest warunkiem bycia »wolnościowcem?«" - stwierdził Maciejewski.

Czytaj też: "Nie mówię, że Korwin jest idiotą". Korwin-Mikke i jego zmagania z rozsądkiem mediów

W pozwie pełnomocnik polityka tłumaczy, że teza, iż brakuje dowodów na to, że Adolf Hitler wiedział o Holokauście, prezentowana od lat przez Janusza Korwin-Mikkego, wyraża jego stosunek do określonych faktów historycznych i została przez niego uzasadniona m.in. w wywiadach radiowych.

"Rażąco sprzeczne roszczenia"

Według Michała Karnowskiego, członka zarządu Fratrii, wydawcy portalu Wpolityce.pl, roszczenia zgłoszone przez Janusza Korwin-Mikkego są bezpodstawne i "rażąco sprzeczne" z prezentowaną przez niego postawą wolnościową. Przedstawiciele portalu zapowiadają, że są gotowi do udowodnienia swoich racji w sądzie.

(MNIE, 10.05.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.