Temat: radio

Dział: RADIO

Dodano: Maj 04, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wulgaryzmy na antenie Trójki. KRRiT nie zareaguje, bo padły po 23

Polskie Radio zaprzeczyło zarzutom, które padły w skardze (fot. Piotr Molecki/East News)

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nie zareaguje na wulgaryzmy na antenie Programu III Polskiego Radia, bo padły po godz. 23.

Małgorzata Gosiewska, wicemarszałkini Sejmu z Prawa i Sprawiedliwości, w piśmie do przewodniczącego KRRiT skrytykowała sposób zarządzania Polskim Radiem przez Agnieszkę Kamińską.

"Pijaństwo kierownika Trójki"

Gosiewska przytoczyła skargę, jaka trafiła do rady programowej radia. Jej autorka Anna Masłowska wskazała na "szereg oburzających sytuacji, które miały miejsce na antenie III Programu PR". W skardze wymieniła m.in. "pijaństwo kierownika muzycznego Programu 3 (red. Łukasz Ciechański)", puszczanie na antenie piosenek zawierających wulgaryzmy i "pozwalanie sobie na obelżywe komentarze", wskazując audycje Małgorzaty Łukowskiej.

Czytaj też: ABW zablokowała serwis telewizji Wrealu24 i 11 innych stron za szerzenie rosyjskiej propagandy

Jak podaje rzeczniczka KRRiT Teresa Brykczyńska, postępowanie w tej sprawie zakończono. – W audycji "Trójfonia 2HA" (wydanie z 7 grudnia 2021 roku - przyp. red.) stwierdzono kilka niewygłuszonych wulgaryzmów – mówi.

KRRiT nie podejmie działań

– Z informacji przekazanych przez nadawcę wynika, że autorka audycji została ukarana naganą z wpisem do akt. Ze względu na emisję audycji po godz. 23 KRRiT nie podejmowała w tej sprawie dodatkowych działań – informuje Brykczyńska.

Czytaj też: Przewodniczący KRRiT Witold Kołodziejski faworyzuje TVP

– Co do pozostałych zarzutów zawartych w skardze, odnoszących się do spraw kadrowych oraz pozaantenowej działalności dziennikarzy, ich rozpatrywanie nie mieści się w kompetencji KRRiT. Sprawdzanie zasadności tego rodzaju zarzutów spoczywa na władzach spółki – stwierdza rzeczniczka Krajowej Rady.

Jak dodaje, nadawca poinformował regulatora "o przeprowadzeniu wewnętrznego postępowania wyjaśniającego, które nie potwierdziło zawartych w skardze informacji".

Czytaj też: Andrzej Poczobut przeniesiony do więzienia nr 1 w Mińsku

(KOZ, 04.05.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.