Temat: internet

Dział: INTERNET

Dodano: Maj 04, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

ABW zablokowała serwis telewizji Wrealu24 i 11 innych stron za szerzenie rosyjskiej propagandy

Według Marcina Roli to próba cenzurowania dziennikarzy za uprawianie dziennikarstwa (screen:YT/wrealu24)

Strony internetowe należącego do Marcina Roli serwisu wRealu24 zostały zablokowane przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Jako powód podano szerzenie propagandy na rzecz Rosji.

Jak podaje portal Zaufanatrzeciastrona.pl, ABW zdecydowała się na zablokowanie co najmniej 12 stron w związku z ich działaniem propagandowym, ale lista jest niejawna.

Marcin Rola: "Próba cenzurowania dziennikarzy"

Według portalu są to m.in. Pl.Sputniknews.com, Lenta.ru, Dziennik-polityczny.com, Myslpolska.info, Ria.ru, Rt.com, Ruptly,com, Wicipolskie,pl, Wolnemedia.net, Xportal.pl, Wrealu24.pl i Wrealu24.tv. Adam Haertle z portalu Zaufanatrzeciastrona.pl wyjaśnia, że do blokady zastosowano blokowanie usługi DNS, czyli systemu tłumaczącego nazwy domen na adresy IP. Gdy użytkownik próbuje odwiedzić jedną z zablokowanych stron, system odsyła mu niepoprawny adres IP, który uniemożliwia przejrzenie zawartości portalu.

Czytaj też: Wulgaryzmy na antenie Trójki. KRRiT nie zareaguje, bo padły po 23

Do sytuacji odniósł się redaktor naczelny serwisu Marcin Rola, który stwierdził, że powodem zablokowania jego portalu są treści, które powstały na temat tzw. "afery respiratorowej". Według niego to próba cenzurowania dziennikarzy za uprawianie dziennikarstwa. Do blokady odnieśli się również politycy związani z Konfederacją. Krzysztof Bosak stwierdził, że w trybie walki z dezinformacją nie wolno blokować polskich mediów działających na podstawie polskiego prawa prasowego.

Czytaj też: Nowy „Press": Sierakowski nie udaje reportera wojennego, dziennikarze sportowi bez fair play, a Śmigulec pisze list

(KAP, 04.05.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.