Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Styczeń 27, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Masowe protesty meksykańskich dziennikarzy. Powodem powtarzające się zabójstwa

Meksykańscy dziennikarze domagają się zapewnienia im bezpieczeństwa (screen: YouTube/Al Jazeera English)

Meksykańscy dziennikarze rozpoczęli ogólnokrajowe protesty, potępiające powtarzające się zabójstwa przedstawicieli mediów.

Protesty rozpoczęły się po niedzielnym zabójstwie dziennikarki Lourdes Maldonado, która przed trzema laty prowadziła dochodzenia związane z działalnością prezydenta kraju Andresa Manuela Lopeza Obradora. Od tego czasu mówiła publicznie, że boi się o życie.

Czytaj też: Trzecie zabójstwo meksykańskiego dziennikarza w tym roku

Protestujący w stanie Puebla złożyli na ulicy kwiaty i świece wraz z tabliczkami z napisem „Jestem zły na cenzurę”. W północnym stanie Chihuahua protestujący pisali na ścianach „Dziennikarstwo to ryzyko”. Kampanie protestacyjne trwają także w internecie. Dziennikarze żądają, by rząd wziął ich pod ochronę.

Meksyk jest jednym z najniebezpieczniejszych krajów na świecie dla pracowników mediów. W latach 2000-2021 zginęło tam 145 dziennikarzy. W styczniu br. zabito już troje.

Czytaj też: Fotoreporter zastrzelony w Meksyku

(MAC, 27.01.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.