Dział: PRASA

Dodano: Styczeń 25, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Trzecie zabójstwo meksykańskiego dziennikarza w tym roku

Meksykańskie media relacjonowały działania policji z miejsca zdarzenia (screen: YouTube/Milenio)

W Meksyku doszło do trzeciego zabójstwa przedstawiciela mediów w tym roku. Dziennikarka Lourdes Maldonado została zastrzelona w swoim samochodzie w graniczącym z USA mieście Tijuana na północy Meksyku.

Maldonado była dziennikarką z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem. Pracowała dla wielu mediów. Ostatnio prowadziła w internecie autorski program "Brebaje", koncentrujący się na lokalnych wydarzeniach.

Była objęta stanowym programem ochrony dziennikarzy, a policja monitorowała jej dom. Przez wiele lat procesowała się z firmą medialną należącą do Jaimego Bonilli, byłego gubernatora Kalifornii Dolnej, powiązanego z Ruchem Odnowy Narodowej, z którego wywodzi się także prezydent kraju Andres Manuel Lopez Obrador.

Czytaj więcej: Fotoreporter zastrzelony w Meksyku

W styczniu br. zginęli Jose Luis Gamboa, ugodzony nożem, oraz fotoreporter Margarito Martinez, zastrzelony przed swoim domem. On, tak jak Maldonaldo, zginął w Tijuanie (17 stycznia).

W XXI wieku w zamachach zostało zabitych już 145 meksykańskich dziennikarzy.

(MAC, 25.01.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.