Dział: RADIO

Dodano: Grudzień 17, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Platforma Rady Europy z alertem w sprawie Małgorzaty Warzechy z Radia Łódź

Przy informacji w sprawie Małgorzaty Warzechy nie ma jeszcze stanowiska polskiej strony (fot. Pixabay.com)

Na platformie Rady Europy poświęconej wolności mediów i bezpieczeństwu dziennikarzy pojawił się alert w sprawie ingerencji w komputer Małgorzaty Warzechy, dziennikarki Radia Łódź.

Jak napisali autorzy alertu, "24 października 2021 roku dwóch mężczyzn weszło na teren Radia Łódź, gdzie spotkali się z prezesem stacji Arkadiuszem Paluszkiewiczem. Policja ustaliła później, że pracowali dla firmy specjalizującej się w komputerowym odzyskiwaniu danych". Jak dodano, pozostawali w gabinecie prezesa przez prawie trzy godziny, dopóki Warzecha nie opuściła budynku. "Następnie weszli do jej biura, gdzie mogli włamać się do jej komputera służbowego i uzyskać dostęp do danych związanych z jej działalnością dziennikarską i związkową" - przypomniano.

Na alerty odpowiedzi zwyczajowo przygotowują przedstawiciele państw, których one dotyczą. Przy informacji w sprawie Małgorzaty Warzechy nie ma jeszcze stanowiska polskiej strony.

Prezes Radia Łódź Arkadiusz Paluszkiewicz informował, że ingerencja w służbowy komputer Małgorzaty Warzechy, koordynatorki związków zawodowych, była jego zdaniem "audytem" i miała zagwarantować ciągłość emisji radia na wypadek strajku. Od początku października prezes jest w sporze ze związkowcami, którzy domagają się m.in. zaprzestania planowanych zwolnień.

Sprawą ingerencji w komputer dziennikarki zaniepokojona była też Helsińska Fundacja Praw Człowieka.

(MNIE, 17.12.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.