Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 25, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Andrzej Andrysiak redaktorem naczelnym kanału News 24

Andrzej Andrysiak jest wydawcą "Gazety Radomszczańskiej" (fot. archiwum Press)

Redaktorem naczelnym nowej telewizji News 24 zostanie Andrzej Andrysiak - ustalił "Presserwis". W uruchomienie należącego do Astro kanału zainwestuje spółka ASI Tech Tier Investment.

Andrzej Andrysiak, wydawca m.in. "Gazety Radomszczańskiej", nową funkcję obejmie 1 stycznia. "Presserwisowi" powiedział, że pozostaje w "Gazecie Radomszczańskiej" jako "wydawca doglądający". W przeszłości był on naczelnym "Życia Warszawy" i wicenaczelnym "Dziennika Gazety Prawnej".

Dyrektorką nowego kanału jest już Karolina Szymańska, była prezeska Astro. 

W uruchomienie telewizji zainwestuje spółka ASI Tech Tier Investment. Na początek  obejmie 3 mln nowych akcji Astro, płacąc 1 zł za każdą. Pieniądze zostaną przeznaczone na rozwój kanału News 24. Łącznie spółka może zainwestować w Astro do 10 mln zł.

W związku z pojawieniem się inwestora zmieniła się rada nadzorcza Astro. Weszli do niej: Anna Garwolińska, Jan Dworak, Ewelina Kachniarz, Kamil Bilecki i Andrzej Krajewski. Z naszych informacji wynika, że Dworak został przewodniczącym rady, a na wiceprzewodniczącego powołano Bileckiego.

Anna Garwolińska jest specjalistką w dziedzinie doradztwa strategicznego, komunikacji korporacyjnej i kryzysowej. Andrzej Krajewski ostatnio był redaktorem w Halo.Radio. Ewelina Kachniarz specjalizuje się w tworzeniu strategii, marketingu i kampanii sprzedażowych na rynku inwestycyjnym i nieruchomości komercyjnych. Jan Dworak od czerwca 2020 jest ekspertem i doradcą zarządu Astro do opracowania i wdrożenia News 24. Z kolei Kamil Bilecki jest prezesem i głównym akcjonariuszem Tier Investment.

Wcześniej w radzie nadzorczej spółki zasiadali: Maria Góralska, Wiesław Jasiński, Grzegorz Molewski i Andrzej Ostrowski.

News 24 ma być stacją informacyjną z wiadomościami z kraju i ze świata, ale będącą też platformą dla samorządów. - Nie ma możliwości, żeby w kanale newsowym nie pojawiła się polityka, ale ona zawsze będzie u nas w jakimś kontekście - tłumaczy Karolina Szymańska. Dodaje, że termin startu kanału zostanie podany za około dwa tygodnie.

(MNIE, 25.11.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.