Dział: PRASA

Dodano: Lipiec 27, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kaczyński najmniej inteligentnym politykiem według Polaków: sondaż PAP

W poprzednim sondażu Kantar Polacy wskazali Jarosława Kaczyńskiego jako najmniej wiarygodnego i uczciwego polityka w Polsce (fot. Piotr Molecki/East News)

Według badania Kantar Public prezes PiS jest uznawany przez Polaków za najmniej inteligentnego polityka w kraju. O sondażu poinformowała w depeszy Polska Agencja Prasowa, wiadomość nie została opublikowana na stronie internetowej agencji. 

Szymon Hołownia i Rafał Trzaskowski są w opinii Polaków najbardziej inteligentnymi i nowoczesnymi politykami, tak wynika z sondażu Kantar, który został przeprowadzony między 9 a 14 lipca br.

W badaniu Kantar Public respondenci mieli ocenić polityków w 7-stopniowej skali, gdzie 1 oznacza, że polityk jest inteligentny, a 7 - nieinteligentny. Badani mieli ocenić m.in. Roberta Biedronia, Krzysztofa Bosaka i Donalda Tuska. Według nich najinteligentniejszym politykiem w naszym kraju jest Szymon Hołownia, którego za inteligentnego uznało 57 proc. pytanych. Rafała Trzaskowskiego za inteligentnego uznało 59 proc. respondentów, ale w związku z tym, że 17 proc. respondentów miało negatywną opinię o jego inteligencji (w porównaniu do 14 proc. u Hołowni), zajął dopiero drugie miejsce w rankingu. Pierwszą trójkę zamyka Donald Tusk.

Jarosław Kaczyński tymczasem został uznany przez respondentów za najmniej inteligentnego polityka. W wypadku prezesa PiS największy odsetek respondentów przyznał mu negatywne oceny między 5 a 7 (37 proc. respondentów), ale 44 proc. uznało go za osobę inteligentną. Niska średnia wynika z kontrowersyjnych ocen, wyjaśnia PAP.

Kilka dni temu Kantar opublikował podobny sondaż, w którym pytano, którego polskiego polityka respondenci uważają za wiarygodnego i uczciwego - w tym sondażu również najgorzej został oceniony prezes PiS, a zwycięzcą został Hołownia. Tamto badanie przeprowadzono na reprezentatywnej próbie 1004 mieszkańców Polski w wieku 18 i więcej lat.  

AKTUALIZACJA: Już po powstaniu naszego tekstu Polska Agencja Prasowa zamieściła artykuł o inteligencji polskich polityków na swojej stronie internetowej.  

(KAP, 27.07.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.