Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 19, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Organizacje o. Rydzyka dostały ponad 900 tys. zł z tarczy antykryzysowej

Wsparcie otrzymała również fundacja nadająca Telewizję Trwam (fot. Jakub Kamiński/East News)

Ponad 900 tys. zł rządowego wsparcia antykryzysowego otrzymały podmioty powiązane z ojcem Tadeuszem Rydzykiem. Skalę pomocy dla organizacji założyciela Radia Maryja podało Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii w piśmie przekazanym senatorowi KO Krzysztofowi Brejzie. 

Jak wynika z odpowiedzi na interpelację senatorską, którą podpisał wiceminister rozwoju Marek Niedużak, trzy fundacje powiązane z o. Rydzykiem otrzymały 903 tys. zł z tytułu wsparcia rządowego podczas pandemii koronawirusa. 

Najwięcej, ponad 539 tys. zł, przekazano spółce Bonum, związanej z toruńską geotermią założoną przez o. Rydzyka. Kolejne ponad 335 tys. zł przekazano fundacji Lux Veritatis, nadawcy Telewizji Trwam. Pozostała kwota - ponad 27 tys. zł - trafiła do fundacji Nasza Przyszłość. 

Wsparcie pochodziło z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych i było dostępne dla firm, które na maksymalnie pół roku obniżyły pracownikom pensje o 20 proc. Pomoc w ramach jednej z pierwszych tarcz antykryzysowych polegała na wsparciu połowy wypłacanych pensji do poziomu średniego wynagrodzenia.

(PTD, 19.01.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.