Gazeta.pl od połowy września z elastycznym modelem pracy
Gazeta.pl podkreśla, że mniejsza liczba dojazdów do pracy będzie miała pozytywny wpływ na środowisko (fot. materiały prasowe)
Portal Gazeta.pl (Agora) od 15 września wprowadzi elastyczny model pracy: to pracownik zdecyduje, czy chce pracować zdalnie, czy z siedziby przy ul. Czerskiej w Warszawie. Zmniejszy się przestrzeń biurowa zajmowana przez portal.
Model wybrano po trzymiesięcznych konsultacjach ze wszystkimi pracownikami i współpracownikami Gazeta.pl. Proces wyboru modelu pracy przeprowadził wewnętrzny zespół, w skład którego wchodzili dyrektorzy zarządzający, kierownicy i przedstawiciele różnych działów Gazeta.pl, w tym redakcyjnych. Jak podano w komunikacie, prawie 70 proc. pracujących w portalu deklarowało chęć pracy zdalnej od 13 do 20 dni w miesiącu. Gazeta.pl podkreśla, że mniejsza liczba dojazdów do pracy będzie miała pozytywny wpływ na środowisko.
"W Gazeta.pl dotychczas obowiązywał stacjonarny model pracy. W związku z zagrożeniem epidemicznym wszyscy z dnia na dzień zaczęliśmy pracować w pełni zdalnie. Szybko odkryliśmy, że ten sposób pracy w naszym przypadku jest efektywniejszy – rzeczy dzieją się szybciej, spotkania są skuteczniejsze, a komunikacja bardziej transparentna. Podjęliśmy więc decyzję, aby obecny kryzys wykorzystać jako szansę na transformację dotychczasowego modelu pracy" - mówi cytowana w komunikacie Agnieszka Siuzdak, dyrektorka pionu Gazeta.pl.
W związku ze zmianami zostanie ograniczona przestrzeń biurowa zajmowana przez portal. Jak jednak zapewnia Gazeta.pl, współpracownicy i pracownicy "nadal będą mieć zapewnione miejsca pracy indywidualnej, wspólnej, a także do spotkań integracyjnych".
Ogłoszony w czwartek pracownikom model będzie obowiązywał od 15 września. Do końca tego roku planowany jest etap wdrożeniowy, w ramach którego przygotowana będzie nowa przestrzeń biurowa w siedzibie Agory. Od początku przyszłego roku model ma działać w trybie docelowym.
Od września redakcja "Gazety Wyborczej" (mieści się w tym samym budynku) będzie miała o 40 proc. zmniejszoną powierzchnię biurową. Powodem jest również przejście na model hybrydowy: pracownicy będą decydować, czy chcą pracować zdalnie czy z budynku przy Czerskiej.
Jak wynika z danych Gemius/PBI, w lipcu stronę główną Gazeta.pl odwiedziło 4,8 mln użytkowników (wzrost o 12,3 proc. w porównaniu z lipcem 2019 roku).
(JSX, 28.08.2020)